PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
0910111213 1415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Konkurs "Przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy"

Piątek, 13 marca, 2015, #Dotacje, #Aktualności

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza ogłosił konkurs na dotacje z budżetu miasta na realizację poniżej proponowanych zadań własnych gminy z zakresu PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU GOSPODARCZEGO w 2015 r. Oferty można składać do 3 kwietnia 2015r.

 

Pełną treść ogłoszenia Prezydenta Miasta oraz niezbędną dokumentację znajdziecie w zakładce: Ogłoszenia o konkursach 2015

 

Szczegółowe informacje:

·         Ogłoszenie nr 14 o konkursie w obszarze PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU GOSPODARCZEGO

Termin składania ofert w tych konkursach to 3 kwietnia 2015r.

 

Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które warto wykonać, przystępując do konkursu:

·         Po pierwsze uważnie zapoznajcie się z pełną treścią ogłoszenia, zwróćcie uwagę na warunki szczegółowe konkursu (patrz Dotacje z Urządu Miasta) Koniecznie pomyślcie o tym już teraz i nie czekajcie na ostatnią chwilę. Na dwa dni przed terminem nie dacie rady dobrze przygotować wniosku.

·         Po drugie zapoznajcie się z całą treścią Zarządzenia Prezydenta Miasta i załącznik określającego zasady dotacyjne na 2015 (warto już na etapie pisania wniosku przeczytać wzór umowy, jaki przyjdzie Wam podpisać, jeśli zdobędziecie dotacje oraz Wasze obowiązki sprawozdawcze)

·         Po trzecie ściągnijcie wzór oferty, który co do istoty nie może się zmienić. Specjalnie przygotowaliśmy druk, który powinien „przyjaźnie” i  „bez rozwalania” się wypełniać. Przy konstruowaniu budżetu możecie skorzystać z pomocniczego arkusza w Exelu, który również dla Was przygotowaliśmy.

·         Po czwarte przenieście swój pomysł na ofertę, a kiedy to zrobicie, dajcie do pierwszej weryfikacji członkom Waszej organizacji. Koleżeńska ocena i dyskusja nad pomysłem na pewno nie zaszkodzi, a pozwoli uniknąć wielu wpadek i błędów, które często wyjdą dopiero w chwili realizacji projektu. W tym miejscu warto już sięgnąć do katy oceny projektu i zobaczyć, na co będzie zwracać uwagę komisja.

·         Po piąte zacznijcie kompletować załączniki. Pamiętajcie, że na listy intencyjne trzeba czekać, czasem potrzebna jest rozmowa, a Wasz partner może nie mieć czasu wystawić Wam od ręki takiego listu.

·         Po szóste z gotowym projektem zgłoście się do Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości. Jego doradcy pomogą Wam doszlifować Wasz projekt i sprawdzić jego poprawność.

·         Po siódme jeśli już wprowadzicie zmiany, które zasugerowali Wam doradcy Inkubatora, najlepiej z kimś z organizacji skompletujcie wszystkie załączniki, podpiszcie ofertę, uzupełnijcie za zgodność z oryginałem, przeliczcie raz jeszcze budżet, zaadresujcie odpowiednio kopertę. Jeśli jeszcze chcecie się upewnić, udajcie się do Inkubatora, aby raz jeszcze sprawdzić czy wszystko jest ok.

·         Ostatni krok to złożenie oferty, najlepiej osobiście w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Interesatnów (stanowisko "Informacja").Jeśli wyślecie ofertę pocztą to pamiętajcie, że liczy się data wpływu do Urzędu.

 

Powodzenia!