PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
2324 25262728

Udostępnij:

Rusza Eko - starter

Wtorek, 24 lutego, 2015, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Greenpeace rozpoczął nabór do programu Eko-starter, którego celem jest wsparcie finansowe i merytoryczne lokalnych działań na rzecz ochrony środowiska. Najciekawsze projekty zostaną dofinansowane przez fundację, a ich autorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca 2015.

 

Szczegóły programu można poznać na www.eko-starter.pl

 

W myśl zasady „Myśl globalnie – działaj lokalnie", Greenpeace chce wesprzeć początkujących animatorów i animatorki, którzy mają ciekawe pomysły na działania proekologiczne w swoich miejscach zamieszkania. Pod uwagę brane będą przede wszystkim projekty oparte na współpracy i zaangażowaniu różnych środowisk, które będą pobudzały lokalne społeczności do działania, a w rezultacie zmierzały do wprowadzania realnych zmian w postrzeganiu potrzeb ochrony środowiska.

 

Eko-starter powstał po to, żeby umożliwić realizowanie działań wszystkim tym, którzy mają pomysły na przeprowadzenie projektów w swojej społeczności. Chcemy podjąć współpracę z przyszłymi animatorami i animatorkami, którzy chcą połączyć swoje pasje i zainteresowania z efektywnym działaniem, ale do realizacji projektu potrzebują wsparcia merytorycznego i finansowego – powiedziała Katarzyna Mamos, koordynatorka wolontariatu w Greenpeace Polska.

 

Spośród wszystkich nadesłanych projektów dofinansowanie i wsparcie merytoryczne otrzymają te, które będą prezentować nowatorskie rozwiązania z potencjałem rozwoju i kontynuacji. Uczestnicy i uczestniczki programu wezmą udział w szkoleniach, podczas których dowiedzą się, jak planować i realizować działania na rzecz ochrony środowiska i dopracują swoje projekty pod okiem doświadczonych ekspertów.

 

Zgłoszenia do programu Eko-starter można nadsyłać do 31 marca 2015 roku. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu to 5000 zł. Szczegółowe informacje oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.eko-starter.pl