PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516 1718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Wirtualne Miasteczko Dobroczynności

Wtorek, 16 grudnia, 2014, #Aktualności

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja PZU zapraszają do odwiedzenia „Wirtualnego Miasteczka Dobroczynności” i wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie. Wystarczy wejść na stronę www.wolontariatrodzinny.pl, przejść do Wirtualnego Miasteczka Dobroczynności i zostawić swój pomysł na pomaganie całą rodziną. Konkurs trwa do końca grudnia 2014 r.

 

Do wyboru są m.in. muzea i teatry, szpitale, opieka nad zwierzętami, domy dziecka, szkoły i przedszkola, parafie, świetlice środowiskowe, biblioteki i domy kultury, kluby rodziców, przestrzeń publiczna i oczywiście stowarzyszenia i fundacje.

 

To właśnie w tych miejscach można działać całymi rodzinami. Najlepsze pomysły, na stałe pojawią się na stronie Wirtualnego Miasteczka Dobroczynności. Kilka najbardziej kreatywnych propozycji zdobędzie nagrody.

 

Miasteczko powstało w wyniku pytań, jak można się zaangażować z bliskimi, na co dzień, poza znanymi akcjami społecznymi. To miejsce z pomysłami na działania dobroczynnie dla rodzin, grup znajomych, przyjaciół, sąsiadów. Pomysłów jest mnóstwo, dlatego zapraszamy wszystkich do konkursu i tworzenia z nami Wirtualnego Miasteczka Dobroczynności.

 

W Wirtualnym Miasteczku Dobroczynności można dowiedzieć się, w jaki sposób włączyć się całą rodziną do pomocy w konkretnych miejscach.

 

Z kolei Paweł Łukasiak, pomysłodawca Programu „Wolontariat Rodzinny” marzy, aby każda instytucja lub organizacja pozarządowa potrafiła zaangażować rodzinnych wolontariuszy: - Jeśli wspólne działania rodzin z jakimi dotąd rozmawialiśmy, są tak ciekawe i przynoszą im tyle korzyści, jak to deklarują, to naszym głównym celem jest to, aby wspólne pomaganie stało się priorytetem dla wszystkich Polaków.