PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
1516 1718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Miasteczko Mikołajkowe

Wtorek, 16 grudnia, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy gasną wszystkie spory, serca napełniają się miłością, kiedy wszyscy ślą życzenia. Z tej oto okazji w piątek 19 grudnia przed Pałacykiem Dezona (dawny Komisariat Policji w Parku Śródmiejskim zwanym Małpim Gajem) między godziną 14.00 a 18.00 Centrum Handlowe "Pogoria" w Dąbrowie Górniczej oraz Fundacja Godne Życie organizują po raz pierwszy w historii dąbrowskie "Mikołajkowe Miasteczko".

 

Partnerami tej niezwykłej imprezy będą Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Fundacja "Wygrajmy Razem", Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego z Będzina, Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta, Miejskie Centrum Informacji oraz Zespół Szkół Zawodowych "Sztygarka". Na wszystkich czekają ciekawe atrakcje.

 

Codzienna pogoń za dobrobytem, sukcesem sprawia, że zapominamy często o tym, co w życiu najważniejsze – o ponaczasowych wartościach, które nigdy nie przeminą.  Dąbrowianie będą mogli zatrzymać się choć na chwilę, pozostawić codzienne troski i spędzić czas w miłej, nastrojowej atmosferze.

 

W "Mikołajkowym Miasteczku" będzie można zrobić zdjęcia ze Świętym Mikołajem oraz wydrukować je. Młodzieży Ośrodek Pracy Twórczej przeprowadzi warsztaty plastyczne, podczas których będziemy mogli wykonać własnoręcznie ozdoby święczne. Ich blask olśni nasze domowe zacisze. Tradycją wieczerzy wigilijnej jest spożywanie 12 potraw. W "Mikołajkowym Miasteczku" będzie można skosztować dwie spośród nich, przepyszny barszcz czerwony oraz kapustę z grochem.  Mikołaj rozdaje prezenty. I tym razem nie zapomni o słodkich upominkach dla najmłodszych. Jak nakazują odwieczne zwyczaje  nie zabraknie oczywiście tradycyjnego śpiewania kolęd oraz składania świątecznych życzeń. Zapraszamy na występ Dąbrowskiej Mieskiej Orkietry Dętej, artystów ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej z Fundacji "Wygrajmy Razem".  Pamiętajmy również o życzeniach dla najbliższych, członków rodziny, przyjaciół, znajomych.  19 grudnia to niepowtarzalna okazja by złożyć je "tu i teraz", przypiąć je na korkowej tablicy lub wrzucić do worka Świętego Mikołaja.

 

Zapowiada się dzień pełen niespodzianek. Odwiedźcie “Fundację Godne Życie”, a tym samym przyłączcie się do świątecznej tradycji, która łączy pokolenia.

 

Serdecznie zapraszamy!