PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
0809 1011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Dzień Rodziny w Klubie Młodych Zdobywców

Wtorek, 9 grudnia, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

5 grudnia podopieczni prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Kulturalne Klubu Młodych Zdobywców przybyli wraz z rodzinami na coroczną imprezę integracyjno-edukacyjną – Dzień Rodziny.
 

Gośćmi imprezy, która odbyła się w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Górniczej, byli w tym roku: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniew Podraza, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Violetta Dziechecka–Pszkit oraz członkowie zarządu Polskiego Towarzystwa Kulturalnego z prezesem dr Sławomirem Owczarczukiem na czele.

 

Tego wieczoru dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy miały możliwość zaprezentowania się swoim najbliższym w krótkiej etiudzie do wiersza Doroty Gellner „Szedł Mikołaj”. Chwilę później scenę opanowały postacie ze świata mody. Uczestnicy zajęć plastycznych pokazali się w najnowszej kolekcji strojów na sezon 2014/2015 inspirowanej zimą i świętami. Oryginalne, pomysłowe i zabawne projekty à la bałwanek, choinka, gwiazdka, Mikołaj czy prezent otrzymały gromkie brawa, a wszyscy docenili pracę włożoną
w ich wykonanie.

 

Przyszedł też czas na zabawy przy muzyce prowadzone przez bajkowego muszkietera, który z pomocą świątecznego elfa zaangażował dzieci do wspólnych tańców
i pląsów. W rytm znanych wszystkim przebojów do tańca ruszyły dzieci począwszy od przedszkolaków na gimnazjalistach skończywszy. Tym najmłodszym, by mogły nadążyć za roztańczoną grupą, pomagały elfy i aniołki. Wiele również radości sprawiła nie tylko dzieciom, ale i rodzicom „bitwa na śnieżki”.

 

Aby wyciszyć trochę emocje po bloku tanecznym dzieci zajęły się przygotowaniem niespodzianek dla Mikołaja, który zapowiedział swoją wizytę na imprezie. Wykonały więc dla niego wspólnie piękną kartkę świąteczną oraz portret opatrzony opisem w języku angielskim, którego dzieci uczą się na zajęciach w świetlicy.

 

Inne atrakcje tego wieczoru to świąteczne karaoke z piosenką „Jingle Bells”, pokaz mistrzowskich umiejętności podczas układania kubków – speed stacks oraz możliwość twórczej lub edukacyjnej zabawy na przygotowanych stoiskach. Dzieci miały okazję wykonać błyszczącą świąteczną ozdobę lub też powalczyć z rodzicami o pierwszeństwo w hokeju stołowym czy też grach logicznych. Dla wszystkich zaproszonych przygotowano poczęstunek w postaci domowych ciast upieczonych przez wolontariuszy.

 

Ukoronowaniem wieczoru było zjawienie się oczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja w asyście elfów i aniołków. Starym zwyczajem zjawił się on z wielkim pastorałem i ogromnym workiem, w którym nie zabrakło prezentu dla żadnego dziecka.