PoWtŚrCzPtSoNd
01020304 050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Wizyta studyjna w Cieszynie

Czwartek, 4 grudnia, 2014, #NGO, #Aktualności

2 grudnia przedstawiciele organizacji pozarządowych z Dąbrowy Górniczej i okolic odwiedzili siedzibę Spółdzielni Socjalnej Parostatek w Cieszynie. Uczyli się zarówno o ekonomii społecznej, jak stworzyć własne stoisko na jarmark, a również zwiedzili Cieszyn.

 

Wizyta studyjna rozpoczęła się od krótkiego wykładu na temat działalności Spółdzielni Socjalnej Parostatek (uczestnicy dowiedzieli się, jak zakładać spółdzielnię socjalną oraz z czym wiąże się tego typu działalność) oraz teoretycznej części tworzenia stoiska. Uczestnikom przedstawione zostały dobre praktyki działalności w sektorze ekonomii społecznej i działania podejmowane na rzecz rozwoju lokalnego.

 

Następna część to już czysta praktyka – grupa została podzielona na dwie grupy. Jedna stworzyła stoisko prosto z cebulowego raju, natomiast druga grupa stoisko turystyczne, które zapraszało na wycieczki dookoła świata.

 

Podsumowaniem wizyty była  gra miejska polegająca na zwiedzaniu Cieszyna. Grupy dostały do wykonania 12 zadań, dzięki którym mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zarówno polskiego jak i czeskiego Cieszyna, ale także zwiedzić najciekawsze zakątki tego pięknego miasta. Zwycięska drużyna otrzymała paczkę regionalnych słodkości.

 

Cały wyjazd upłynął w bardzo przyjemnej i wesołej atmosferze, która tylko potęgowała chęć nauki uczestników. Udział w wizycie studyjnej pomógł zdobyć wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczną promocję działań organizacji.

 

O Spóldzielni:

Spółdzielnia Socjalna Parostatek prowadzi działalność od sierpnia 2013 roku. Założona przez 7 kobiet - animatorek kultury, artystek, działaczek społecznych, pasjonatek swojej pracy. Prowadzona działalność jest wypadkową indywidualnych umiejętności oraz zainteresowań każdej z założycielek.  W czerwcu br. spółdzielnia otrzymała nagrodę ŚLĄSKA RZECZ  w kategorii „Usługa”. Siedziba spółdzielni to wyjątkowe miejsce – rewitalizowany społecznie budynek graniczny nad rzeką Olzą.