PoWtŚrCzPtSoNd
01 020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Udostępnij:

Dąbrowskie Ubieranie Choinki

Poniedziałek, 1 grudnia, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

5 grudnia 2014 r. w godz. od 14:00-18:00 w Dąbrowie Górniczej poczuć będzie można przedsmak świątecznego nastroju.  W tym właśnie czasie w CH. Pogoria odbywać się będzie Dąbrowskie Ubieranie Choinki. Organizująca wydarzenie Fundacja Godne Życie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na wyjątkowe, pełne niespodzianek spotkanie.

 

Mimo, że Boże Narodzenie obchodzić będziemy za niespełna miesiąc, już teraz na każdym kroku odczuwamy rozpoczynające się przygotowania do tych najpiękniejszych świąt w roku. Niezwykłą, gwiazdkową atmosferę mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli odczuć już w piątek. 5 grudnia na głównym holu CH. Pogoria, Fundacja Godne Życie organizuje tradycyjne już Dąbrowskie Ubieranie Choinki. Na wspólne kolędowanie i dekorowanie świątecznego drzewka organizacja zaprasza wszystkich dąbrowian w godzinach od 14:00 do 18:00. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

 

Podczas uroczystego spotkania każdy z uczestników poza dekorowaniem i powieszeniem na dąbrowskim drzewku podpisanej przez siebie bombki, będzie mógł wziąć udział w interesujących warsztatach własnoręcznego wykonywania niezwykłych ozdób świątecznych prowadzonych przez uczniów i nauczycieli ZSZ Sztygarka. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tego, bez czego trudno wyobrazić sobie prawdziwie świąteczną atmosferę- słodkiego poczęstunku przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej. Organizatorzy przygotowali także coś specjalnie z myślą o paniach, dla których święta to nie tylko kulinarne wyzwanie, ale także dbałość o szczególny, wyjściowy wygląd. Praktyczne ciekawostki na ten temat będą mogły poznać podczas warsztatów układania szykownych, świątecznych fryzur.

 

Gwiazdkową oprawę muzyczną zapewni dąbrowski MOPT, którego podopieczni zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy.

 

W tracie Dąbrowskiego Ubierania Choinki goście będą mieli okazję zintegrować się w pełnej serdeczności, radosnej atmosferze. W corocznym dekorowaniu miejskiego drzewka liczny udział biorą nie tylko mieszkańcy miasta wraz ze swoimi rodzinami, ale również  dąbrowskie szkoły, instytucje, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Rady Miasta z Prezydentem na czele, lokalne organizacje pozarządowe oraz reprezentanci regionalnego sektora biznesowego. W ten sposób Dąbrowskie Ubieranie Choinki na przestrzeni lat stało się symbolem partnerstwa i współpracy- elementów koniecznych dla budowania trwałej i ściśle powiązanej społeczności lokalnej.

 

Wspólne ubieranie choinki organizowane jest przez Fundację Godne Życie dla mieszkańców miasta po raz czwarty. Każda z dorocznych uroczystości cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy!