PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10 111213141516
17181920212223
24252627282930

Udostępnij:

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Poniedziałek, 10 listopada, 2014, #Współpraca z miastem, #Aktualności

Global Entrepreneurship Week, czyli Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest inicjatywą znaną w ponad 140 krajach na całym świecie. Już od pierwszej edycji tego przedsięwziecia Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej organizuje wydarzenia promujące postawy przedsiębiorcze wśród mieszkańców. W dniach od 17 do 22 listopada odbędą się w naszym mieście spotkania informacyjne, warsztaty dla uczniów, studentów i przedsiębiorców, a także inne atrakcje, które promować będą aktywny rozwój osobisty i zawodowy, jak również pomogą osobom prowadzącym własny biznes zdobyć praktyczną wiedzę. Cała akcja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta, Zbigniewa Podrazy.


Uczniowie dąbrowskich szkół będą mogli wziąć udział w warsztatach, organizowanych przez Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, podczas których poznają słodkie tajniki przedsiębiorczości. Ciekawym spotkaniem dla młodzieży będzie również inauguracja kolejnej edycji Ligi Młodych Przedsiębiorców – konkursu na najbardziej przedsiębiorczą szkołę w Dąbrowie Górniczej. Natomiast uczniowie szkół zawodowych poznają czołowe firmy na lekcjach z cyklu „Biznes przy tablicy”.

 

Przedsiębiorcy mogą liczyć na fachową pomoc i praktyczne informacje dotyczące zatrudniania osób bezrobotnych, jak również rozwijania kompetencji swoich pracowników dzięki Krajowemu Funduszowi Szkoleniowemu. Swoją wiedzą w tym zakresie podzielą się przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej. Z kolei lokalna branża kreatywna da się poznać bliżej 20 listopada podczas Ciekawej Giełdy Przedsiębiorczości. Dla wszystkich zainteresowanych wsparciem ze środków unijnych w latach 2014-2020 zorganizowany zostanie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego Mobilny Punkt Informacyjny, który będzie otwarty 17 listopada w godz. 8:30 - 14:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

 

Koordynatorem akcji w naszym mieście jest Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

Dodatkowe informacje o idei Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz plan wydarzeń ogólnopolskich oraz odbywających się w Dąbrowie Górniczej znaleźć można na stronie:
www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

 

W tym roku w organizację wydarzeń w Dąbrowie Górniczej angażują się: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Miejska Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Szczególnej uwadze polecamy wydarzenia odbywające się w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości:

17 listopada godzina 8.00-10.00 Zostań przedsiębiorcą! – praktyczne szkolenie z zakładania własnej działalności gospodarczej dzięki dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej

17 listopada  godzina 10.30 -14.00 Czym jest przedsiębiorczość? – warsztaty dla młodzieży.