PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272829 3031

Udostępnij:

Konkurs "Spełnionych marzeń"

Środa, 29 października, 2014, #NGO, #Aktualności

Jurek i Lidia Owsiak zapraszają do udziału w Konkursie "Spełnionych Marzeń", w którym nagrodą jest 10 000 zł. Kwota ta zostanie wręczona osobie lub grupie, których działania w realizacji życiowego marzenia wzbudziły największe uznanie. Fundatorzy pragną pochylić się nad aktywnością ludzi, którzy swoją pasję zamieniają w czyn i potrafią często z ogromnymi wyrzeczeniami, determinacją wytrwałością i pokonać wszystkie trudności.

 

Co jakiś czas słyszymy to z telewizji, to z internetu, to od przyjaciół – spełniaj swoje marzenia, przekraczaj granice, rób niesamowite rzeczy! Was też to czasem dopada, prawda? Fundacja WOŚP zachęca do udziału w inicjatywie, która może sprawić, że będziecie jeszcze bardziej zmotywowani. Bo znalazły się osoby, które za Wasze spełnione marzenia chcą Was nagrodzić. Tak, dobrze słyszycie – nagrodzić.

 

Mowa o konkursie Spełnionych marzeń” Jerzego i Lidii Owsiaków. Jak mówią fundatorzy nagrody: Pragniemy pochylić się nad aktywnością ludzi, którzy swoje pasję zamieniają w czyn i potrafią często z ogromnymi wyrzeczeniami, determinacją, wytrwałością i uśmiechem na twarzy pokonać wszystkie trudności, aby swój plan zrealizować.

 

Zgłoszenia możecie wysyłać na adres spelnionemarzenia@wosp.org.pl do 24 grudnia 2014 r. Napiszcie o Waszym marzeniu, o tym jak je zrealizowaliście i jakie to przyniosło efekty, zmiany w Waszym życiu. A może Wasz krok był inspiracją także dla innych? Czekamy na takie historie!

 

Skąd pomysł na nagrodę?

Jurek odpowiada osobiście:
"Suma 10.000 zł jest 1/10 nagrody, jaką otrzymałem od Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Pełna nazwa tej nagrody brzmi „Nagroda Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich pod patronatem Województwa Małopolskiego”. Przyznawana w latach 1915–1938 zyskała wielki prestiż, tak ze względu na wybitnych laureatów, jak i na swoją wysokość. Odnowiona w roku 2009 – w stulecie śmierci Erazma Jerzmanowskiego – staraniem PAU i z jej inicjatywy, przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia im. E. i A. Jerzmanowskich, a dzięki funduszom Województwa Małopolskiego jako Partnera, ma wyróżniać kandydata, który – zgodnie z testamentem Erazma Jerzmanowskiego – „przez swe prace literackie, naukowe lub humanitarne dokonywane z pożytkiem dla ojczystego kraju, potrafił zająć wybitne stanowisko w społeczeństwie polskim”.
Pierwszą laureatką Nagrody po jej wznowieniu została Janina Ochojska-Okońska, dołączając tym samym do grona świetnych poprzedników: kardynała Adama Sapiehy, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Paderewskiego i innych. W 2010 roku Nagrodą uhonorowano Jerzego Nowosielskiego, w 2011 Macieja Grabskiego, w 2012 Adama Bielańskiego, a w 2013 Andrzeja Zolla. Na nagrodę składa się okolicznościowy medal oraz 100 000 zł."

 

I właśnie ta nagroda finansowa została podzielona na 10 części i zapoczątkowała konkurs “Spełnionych marzeń”. Jurek czeka na Wasze maile, więc piszcie! Może dzięki tej nagrodzie uda Wam się spełnić kolejne marzenie?