PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223 242526
2728293031

Udostępnij:

Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej

Czwartek, 23 października, 2014, #NGO, #Aktualności

Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej odbędą się w Warszawie 23–24 października. Głównym motywem dwudniowej konferencji będzie praca, jej wartość, znaczenie, związki z sektorem ekonomii społecznej.

 

Tegoroczny OSES organizuje Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich we współpracy z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W ramach poszczególnych sesji dyskutowane będą aspekty zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej (w tym szczególnie zatrudnienia osób z grup wykluczonych) i wartości pracy w procesie inkluzji społecznej. Rozmawiać będziemy również o roli przedsiębiorczości społecznej w politykach rynku pracy, współpracy z biznesem i administracją publiczną, roli edukacji.

 

Osobne sesje poświęcone będą również danym na temat sektora ekonomii społecznej czy roli Europejskiego Funduszu Społecznego i innych inicjatyw unijnych (szczególnie projektowanym PO WER) w kształtowaniu polityki tworzenia miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Ważnej dyskusji spodziewamy się na temat znaczenia infrastruktury wsparcia przedsiębiorstw społecznych w perspektywie wprowadzenia Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej i Regionalnych Programów Operacyjnych, przygotowanych w poszczególnych województwach.
Nie zabraknie spojrzenia w dłuższej perspektywie czasowej. Rozważane będą scenariusze rozwoju sektora w kontekście zmian ekonomicznych, demograficznych, społecznych i kulturowych w ciągu kolejnych dekad. Podejmiemy również temat roli sektora w procesie edukacji i kształtowania postaw obywatelskich, które są znaczące dla zapewnienia nie tylko wartościowego miejsca pracy, ale również tworzenia warunków do rozwoju przedsiębiorczości społecznej.


Ważnym tematem podjętym na konferencji będzie reforma instytucji rynku pracy, a szczególnie odpowiedź na pytanie czy organizacje pozarządowe prowadzące doradztwo zawodowe i działania aktywizacyjne są efektywnym uzupełnieniem publicznych służb zatrudnienia i prywatnych agencji.

W ramach OSES odbędzie się także uroczystość zakończenia IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku.


OSES będzie okazją do świętowania 10. rocznicy działania Stałej Konferencji Ekonomii Społecznej, forum organizacji działających na rzecz rozwoju sektora, które było pomysłodawcą organizacji corocznych ogólnopolskich spotkań.