PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
202122 23242526
2728293031

Udostępnij:

Klub Seniora "Złota Jesień"

Środa, 22 października, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” skupia swoją działalność na rozwoju aktywności osób starszych oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Seniorów. Jednym z pierwszych działań zainicjowanych przez stowarzyszenie jest założenie Klubu Seniora „Złota Jesień”, który będzie funkcjonował w siedzibie stowarzyszenia.

 

W dniu 19 października 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Seniora  „Złota Jesień” w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 34/661A. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Udział wzięli zarówno zadeklarowani członkowie klubu, jak też i osoby, które dopiero będą podejmowały decyzję o swoim uczestnictwie. Uczestnikom imprezy dopisywały humory. Bawiono się znakomicie przy dźwiękach zespołu muzycznego Kalokaghatia, w skład którego wchodzili czterej młodzi muzycy. Panowała świetna atmosfera i prawdziwa integracja międzypokoleniowa.

 

Gośćmi honorowymi byli Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, Pełnomocnik Prezydenta Marcin Bazylak oraz Prezes Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Barbara Tometczak.

 

Pomysł na Klub Seniora zrodził się z zapotrzebowania społecznego, jakie zgłaszali mieszkańcy Osiedla Manhattan. Aby zostać członkiem Klubu „Złota Jesień” wystarczy zgłosić się osobiście do stowarzyszenia i wypełnić deklarację członkowską. Aktualnie chęć uczestnictwa w zajęciach klubu wyraziło 40 osób.

 

Oferta proponowanych zajęć dla Seniorów jest bardzo interesująca. Znajdą się w niej zajęcia plastyczne, artystyczne, sportowe, spotkania z  ciekawymi ludźmi, dietetykiem, lekarzem, specjalistami z różnych dziedzin życia. Planuje się również prelekcje, wieczory poezji, zabawy taneczne, wycieczki. Seniorzy będą mogli sami zgłaszać swoje propozycje co do rodzaju zajęć. Początkowo spotkania będą się odbywały 1-2 razy w tygodniu. Docelowo planuje się zwiększyć ilość takich spotkań, w zależności od potrzeb Seniorów.