PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13 141516171819
20212223242526
2728293031

Udostępnij:

Brąz dla dąbrowskigo karateki

Poniedziałek, 13 października, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Pośród prawie trzystu zawodników z sześciu państw Austrii, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski, które zdecydowały się na udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza wystąpiła trójka dąbrowskich karateków. Po raz pierwszy w swojej historii turniej zgromadził tak dużą liczbę zawodników z tak wielu krajów, w tym mistrzów Europy.

 

Dąbrowski Klub Karate reprezentowali: Michał Nowacki, Maciej Stefaniak oraz Bartosz Samek dla których był to pierwszy start w sezonie 2014-2015.

 

Bartosz Samek wystąpił w kategorii kata, Maciej Stefaniak w kumite semi kontakt – ulegając, po bardzo dobrej walce przez wskazanie sędziów, a Michał Nowacki przechodząc jak burza przez eliminacje i półfinały, ostatecznie zajął drugie miejsce w kategorii kumite powyżej 80kg, ulegając w finale jedynie zawodnikowi z Rosji.

 

- To doskonały wynik naszego zawodnika, występującego w tak wymagającym turnieju, wśród grona bardzo silnych zawodników – mówi Artur Sroka 4 dan, trener w DKK.

 

Wielogodzinne zmagania zawodników a także atmosferę i poziom turnieju, dobrze oddają słowa jakie wypowiedział w wywiadzie dla portalu nasze.fm Robert Wajgelt, Prezes Sieradzkiego Klubu Kyokushin, główny organizator turnieju: - Jestem bardzo zbudowany tak wielkim zainteresowaniem naszym turniejem. Warto podkreślić, że bardzo silna ekipa (21 zawodników) przyjechała z Rosji.

 

A także wypowiedż jednego z zawodników Rosji: - To świetny turniej. Ja jestem w Sieradzu już po raz trzeci i jestem pewien, że znowu wywiozę stąd bagaż doskonałych doświadczeń. U nas kyokushin jest bardzo popularnym stylem. Kluby są niemal w każdym mieście - podkreślał Witalij, który przyjechał z Bałtijska.

 

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach jak co roku czekały piękne puchary, medale, dyplomy oraz nagrody specjalne dla najlepszych zawodników.