PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06 070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Udostępnij:

Targi Informacji Zawodowej

Poniedziałek, 6 października, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

9 października 2014 w godzinach od 11:00 do 15:00 Fundacja Godne Życie prowadząca Miejskie Centrum Informacji w C.H. Pogoria w Dąbrowie Górniczej organizuje adresowane do mieszkańców miasta i okolic "Targi Informacji Zawodowej". To doskonała okazja do zapoznania się z lokalnym rynkiem pracy.

 

Ideą akcji jest nie tylko przedstawienie oferty pracy, staży i praktyk pracodawców i instytucji rynku pracy, ale także dostarczenie cennych wskazówek ułatwiających poszukiwanie pracy i tworzenie własnej ścieżki kariery zawodowej. Oferta specjalistycznego doradztwa, praktyk oraz kursów zawodowych skierowana będzie także do osób niepełnosprawnych oraz pozostających na długoletnim bezrobociu. Podczas "Targów Informacji Zawodowej" można będzie również uzyskać informacje na temat lokalnej oferty szkoleniowej i edukacyjnej pomagającej w podniesieniu kwalifikacji.

 

Celem organizowanego przez Fundację Godne Życie wydarzenia jest zapoznanie uczestników z warunkami i wymaganiami lokalnego rynku pracy. "Targi Informacji Zawodowej”, adresowane będą do młodzieży uczącej się, zainteresowanej podjęciem pracy, absolwentów wchodzących na rynek pracy oraz osób bezrobotnych i poszukujących pracy osób niepełnosprawnych. Podczas wydarzenia podkreślana będzie również rola pracy społecznej i podejmowania wolontariatu w zwiększaniu swoich szans na znalezienie wymarzonej pracy.

 

Fundacja Godne Życie organizuje wydarzenie mające pomóc mieszkańcom miasta w poruszaniu się po ryku pracy po raz drugi. W zeszłym roku miały miejsce Integracyjne Targi Pracy i Wolontariatu „Aktywni społecznie- aktywni zawodowo”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic. 29 listopada ubiegłego roku w C.H. Pogoria swoją pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia proponowało uczestnikom wydarzenia 17 wystawców, mając w sumie do dyspozycji 122 oferty pracy oraz szeroką gamę szkoleń i propozycje wolontariatu. „Zeszłoroczne wydarzenie pokazało nam jak niewiele osób jest świadomych wymogów dzisiejszego rynku pracy. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że poszukiwanie zatrudnienia oznacza obecnie konieczność ciągłego szkolenia i rozwijania swoich możliwości. Z tego względu podczas tegorocznych targów postanowiliśmy postawić na informację zawodową”- mówi Łukasz Kolber wiceprezes Fundacji Godne Życie.