PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29 30

Udostępnij:

Uwolnij pomysł - konkurs grantowy

Poniedziałek, 29 września, 2014, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Do 6 października organizacje pozarządowe pracujące z dziećmi i młodzieżą mogą nadsyłać filmy konkursowe prezentujące pomysł na niebanalne i twórcze działania, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone grantami do 30 tysięcy złotych w ramach Akademii Orange. Tegoroczna, VI edycja programu, objęta jest honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej.

Od sześciu lat Fundacja, pomaga młodym ludziom rozwijać kreatywność i talenty, wspierając innowacyjne projekty, które łączą kulturę i nowe technologie. Pod okiem animatorów – z organizacji pozarządowych, domów kultury, muzeów, bibliotek – dzieci i młodzież tworzą np. wirtualne mapy miast, komiksy w ruchu, animacje piaskowe, śpiewające roboty, remiksy, teledyski, medialaby.

Wartościowe pomysły na działania, które rodzą się w głowach młodych ludzi oraz ich opiekunów, nie zawsze mają szansę na realizację. Stąd też hasło tegorocznej edycji „Uwolnij pomysł”, którym Fundacja zachęca do podzielenia się swoją pasją i zgłoszenia projektu do Akademii Orange. Nie liczy się jakość filmu konkursowego ani technika jego wykonania, ale nowatorstwo pomysłu zgłoszonego przez organizację.

Organizacje mogą ubiegać się o granty w ramach dwóch ścieżek:

  • autorskiej – na realizację własnych pomysłów – granty do 30 tysięcy zł
  • inspirowanej – na realizację projektu zainspirowanego jednym z ponad 200 scenariuszy dostępnych na www.akademiaorange.pl – granty do 10 tysięcy zł.

Filmy konkursowe muszą być nadesłane za pomocą formularza na www.akademiaorange.pl/wniosek do 6 października 2014 r. Następnie wybrane organizacje zostaną zaproszone do drugiego etapu aplikacji. Zwycięskie inicjatywy wyłoni kapituła; będą one realizowane od stycznia do czerwca 2015 r.

Wszystkie projekty Akademii Orange są realizowane w partnerstwach przez minimum dwie organizacje, co stymuluje wymianę doświadczeń i wiedzy między przedstawicielami różnych środowisk. W pięciu edycjach programu przyznano granty na łączną kwotę ponad 6,3 miliona złotych, zrealizowano 219 projektów edukacyjnych, dzięki którym każdego roku 5 tysięcy młodych ludzi odnalazło się w świecie kultury w roli twórców, a setki organizacji otworzyło się na innowacyjne metody pracy.