PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425 262728
2930

Udostępnij:

Spółdzielnia Socjalna VENDO

Czwartek, 25 września, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W Dąbrowie Górniczej powstała Dąbrowska Spółdzielnia Socjalna „VENDO”, czyli przedsiębiorstwo społeczne prowadzące działalność gospodarczą dla realizacji celów społecznych. W przeciwieństwie do innych podmiotów gospodarczych, celem działania spółdzielni nie jest maksymalizacja zysku, lecz  zapewnienie stabilnego miejsca pracy  swoim pracownikom - osobom niepełnosprawnym. Innymi słowy spółdzielnia działa na rynku sprzedając swoje produkty i usługi, a uzyskane w ten sposób nadwyżki wykorzystuje głównie do osiągania celów społecznych – w przypadku „VENDO” jest to przede wszystkim aktywizacja osób niepełnosprawnych.

 

Realizując cele statutowe Spółdzielnia oferujuje usługi poligraficzno-introligatorskie. Jedną z propozycji to realizacja projektu wydania sponsorowanych kalendarzy na 2015r, gdzie Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej po przeanalizowaniu projektu oraz propozycji współpracy wyraził chęć przystąpienia do jego realizacji. Projekt zakłada, że po uzyskaniu listy sponsorów/reklamodawców, którzy włączą się w proces produkcji kalendarza, rozpoczną się prace odnośnie ostatecznego kształtu projektu tzn. doboru zdjęć umieszczenia herbu i logotypu Dąbrowy Górniczej danych teleadresowych itp. Może być to dobry przykład współpracy miedzy podmiotami ekonomii społecznej a biznesem, zwłaszcza, że będą to działania na rzecz osób niepełnosprawnych, będącymi zarazem mieszkańcami miasta.

 

Spółdzielnia socjalna oferuje również produkty na każdą okazję i dla całej rodziny jako wyjątkowy pomysł na prezent. Wśród tych produktów :

  • Foto klocki – sześć zdjęć umieszczonych na klockach, które można układać w/g własnego uznania,
  • Foto puzle, kalendarze - aby spoglądając na nie można się cieszyć wspomnieniami przez cały rok,
  • Foto albumy (ślubne, z wakacji z pierwszych narodzin lub innych wydarzeń rodzinnych) aby móc wracać do wspomnień uwiecznionych na zdjęciach,
  • Foto obrazy, foto plakaty, foto tapety zawieszone na ścianie odmieniające każde wnętrze
  • Foto zegary – chcąc zatrzymać swoje wspomnienia

Ostatnim hitem są dewocjonalia produkowane przez partnera biznesowego, bez którego nie udało by się utworzyć spółdzielni socjalnej, a na których uwidocznione są wizerunki osób świętych. Produkty dewocjonalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem  i popularnością, a dzięki swojej wysokiej jakości i trwałości druku metodą UV są bardzo trwałe. W skład dewocjonaliów wchodzą :

  • Ikony na specjalnie przygotowanych deskach grubości 19mm  o różnych rozmiarach
  • Magnesy z nadrukowanymi wizerunkami świętych
  • Obrazki świętych drukowane na pleksi transparentnym lub szkle
  • Obrazy świętych w ramie

W związku ze zbliżającymi się świętami noworocznymi Spółdzielnia przygotowuje ofertę specjalną – kartki świąteczne robione modną obecnie metodą quillingu. Winny one z pewnością ucieszyć obdarowanych, a kupujący w ten sposób  pomogą osobom niepełnosprawnym w reintegracji zawodowej.

Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej www.vendo-dg.pl, gdzie można więcej się dowiedzieć na temat działalności, jak również do kontaktu telefonicznego pod nr telefonu 609500812 w celu dodatkowych informacji.

Spółdzielnia Socjalna zaprasza do współpracy.