PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22 232425262728
2930

Udostępnij:

XX Letnia Szkoła Karate Kyokushin

Poniedziałek, 22 września, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Treningi na piaszczystej plaży, codzienne zmagania z falami wzburzonego Bałtyku oraz własnymi słabościami  to tylko niewielka część atrakcji jakich doświadczali karatecy, którzy jak co roku spotkali się w Sianożętach, podczas XX Letniej Szkoły Karate Kyokushin. Niesamowita atmosfera jaką stworzyli uczestnicy obozu dawała energię do codziennych wyzwań i świetnej zabawy.

Tym razem ponad 70 osób przyjechało do Sianożęt, aby wziąć udział w corocznym obozie. Program zakładał szkolenie karate prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Trening kihon, kata, kumite a także samoobrona, ćwiczenia ogólnorozwojowe, stretching i elementy jogi to główne jego punkty. Każdego dnia od wczesnych godzin porannych, pod okiem mistrzów, w pozytywnej atmosferze, uczestnicy doskonalili swe umiejętności, trenując i doskonale się bawiąc. Codzienne ożywcze kąpiele połączone z treningami,  plażowaniem i zabawą, pod okiem trenerów, opiekunów i ratownika, były stałym punktem programu każdego dnia.

Każdy dzień rozpoczynał się od porannego rozruchu a w nimi między innymi bieg plażą w kierunku Kołobrzegu, zestaw ćwiczeń z  seriami uderzeń i kopnięć wykonywanych często w falach Bałtyku. Wszyscy bawili się  w konkursach, grach zespołowych i indywidualnych oraz innych zabawach sportowo ruchowych. Swym przykładem każdego dnia instruktorzy zachęcali i inspirowali ćwiczących do niecodziennych wyzwań. Był również czas na plażowanie i zabawy dla najmłodszych a także spacery i marsze, a wszystko z wykorzystaniem walorów nadmorskiej natury i na świeżym powietrzu. Każdy dzień zaplanowany był tak aby był czas na treningi,  odpoczynek i zabawę.

Wśród dodatkowych atrakcji znalazł się trwający dobę tzw. „Dzień Uchi-Dachi”, podczas którego uczestnicy obozu spędzili czas w dojo, będąc jedna dobę uczestnikami programu jaki dawniej przez trzy lata odbywali uczniowie legendarnego M.Oyamy, twórcy Kyokushin, którzy w tym czasie nie robili nic poza nauką karate, jedzeniem i odpoczynkiem. Niektórzy stoczyli swe pierwsze walki a nowicjusze przeszli zwycięsko „chrzest samuraja”, zorganizowany przez doświadczonych studentów kyokushin.

Inną z atrakcji był wyjazd do Kołobrzegu, połączony z morską przygodą na statku Pirat, a następnie zabawą w Aquaparku. Powodzeniem cieszyły się również obozowe dyskoteki, podczas których objawiło się sporo tanecznych talentów. Na zakończenie obozu wszyscy wzięli udział w uroczystej sayonara, bawiąc się w występach kabaretowych, przygotowanych przez uczestników.

Podczas rozegranego „Wielkego Obozowego Turniej Karate Kyokushin” miejsca medalowe zajęli;

Kata dzieci-

1 miejsce -Matuszewska Nikola

2 miejsce  -Bąchur Honorata

3 miejsce – Dorocka Amelia

4 miejsce - Mrozek Łukasz

 

Kata poziom początkujący

1 miejsce - Iwan Julia

2 miejsce - Kapcia Tomasz

3 miejsce - Bociąga Oskar

 

Kata poziom średni +15

1 miejsce - Duda Paulina

2 miejsce - Sroka Oliwia

3 miejsce - Krajewski Krzysztof

 

Kata poziom średni  -15

1 miejsce - Heljak Konrad

2 miejsce - Fresel Jakub

3 miejsce - Korcz Marcin

 

Kata poziom zawansowany

1 miejsce - Bąchur Artur

2 miejsce - Szyda Michał

3 miejsce - Samek Bartosz

Podczas zmagań w Turnieju Sumo zwyciężył niespodziewanie Konrad Heliak, który po niezwykle zaciętych walkach pokonał dużo większych od siebie przeciwników.                                                                        

Uśmiechnięci, opaleni morskim słońcem i wiatrem, z nowymi umiejętnościami i wiedzą nt. karate kyokushin, a przede wszystkim z lepszą kondycją i energia na kolejny rok, wszyscy wrocili do codziennych zajęć.

Do zobaczenia za rok. OSU!

Organizatorem Letniej Szkoły Kyokushin był Zagłębiowski Klub Karate przy współpracy z Dąbrowskim Klubem Karate, Klubem Budo Częstochowa,  Klubem Kyokushinkai Jaworzno, Chorzowskim Klubem Karate i Żywieckim Klubem Karate Kyokushin.