PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011 121314
15161718192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Lato z Małolatem

Czwartek, 11 września, 2014, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Wakacje w mieście potrafią być bardzo atrakcyjne. Niektóre z dzieci korzystają tylko z takiej formy letniego wypoczynku, ale to wcale nie oznacza, że mają gorzej od innych. Pracownicy naszej  świetlicy i wolontariusze robili wszystko, by był to czas niezwykłej przygody. Podopieczni Świetlicy  nie mieli czasu na nudę – placówka zapewniła dzieciom opiekę, wyżywienie oraz zorganizowała czas wolny.

 

Codziennie w świetlicy odbywały się różnego rodzaju zajęcia. Uczestnicy samodzielnie wybierali rodzaj zajęć spośród szerokiej oferty . Były to zajęcia sprawnościowe, plastyczne i muzyczne. Ponadto w ramach zajęć rekreacyjnych organizowane były częste wyjazdy do Parku Wodnego „ Nemo’’ oraz nad jezioro Pogoria I. Ta forma spędzenia czasu okazała się sposobem na wspaniałą zabawę, naukę pływania, doskonalenia technik pływackich a także zawierania nowych znajomości. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „ Dar Serca ‘’ nasi uczestnicy mieli okazję  uczestniczyć również w niecodziennych warsztatach które  poprowadziła niewidoma artystka – Katarzyna Nowak z Wrocławia. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć  w opowiadanych, granych i śpiewanych bajkach. Było zatem trochę teatru, tańca, śpiewu, a każda bajka niosła ze sobą przesłanie, co pozwoliło spełnić jej rolę edukacyjną. Wartością dodaną ,,Kasieńkowego Bajania” była  również możliwość obcowania dzieci z osobą niewidomą, która w sposób ciekawy  przenosiła uczestników  w świat wyobraźni.  Kolejnym punktem wyjazdu była Olimpiada Sportów Niecodziennych organizowana w Parku Hallera  przez Fundację Godne Życie . Nasi podopieczni mieli niepowtarzalną okazję  wzięcia udziału w konkurencjach sportowo zręcznościowych tj. rzut beretem, rzut żołędziem do dziupli czy przesypywanie piasku na czas gdzie wielu z nich zdobyło miejsce na podium.

 

Kolejną formą rozrywki w ramach zajęć kulturalnych było wyjście do kina Helios w Dąbrowie Górniczej gdzie po projekcji filmu dzień zakończyliśmy posiłkiem w  McDonald ‘s. Udział w zajęciach sportowych, artystycznych, wycieczkach edukacyjnych, kulturalnych czy spotkaniach  z ciekawymi ludźmi wzbogacał umysły dzieci i uwrażliwiał je  na piękno i tajemniczość otaczającego świata. Działania podejmowane w czasie wakacji służyły kształtowaniu wśród dzieci postaw prozdrowotnych, zachęcały do ciekawego i wartościowego sposobu spędzania czasu wolnego.

 

Mamy nadzieję, że przyszłoroczne wakacje będą równie udane.