PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08 091011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Sportowo, smacznie i kolorowo z Fundacją Godne Życie

Poniedziałek, 8 września, 2014, #NGO, #Aktualności, #Festiwal Ludzi Aktywnych , #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

6 września 2014 r. w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej odbywało się wielkie święto dąbrowskiego sektora pozarządowego-Festiwalu Ludzi Aktywnych. W ramach festiwalu obok innych organizacji pozarządowych swoją działalność prezentowała również Fundacja Godne Życie, która przygotowała cos zarówno dla ducha jak i ciała.

 

Festiwal rozpoczął uroczysty pochód główną aleją parku, w którym udział brali przedstawiciele wszystkich, uczestniczących w wydarzeniu organizacji. Po zakończeniu przemarszu ruszyły niezliczone, niezwykłe w swojej różnorodności atrakcje dla mieszkańców.

Pierwsza atrakcją otwierającą prezentację działalności Fundacji Godne Życie była tradycyjna, uwielbiana przez Dąbrowian Olimpiada Sportów Niecodziennych. W godzinach od 12:00-14:30 dzieci i młodzież zaciekle rywalizowały o tytuły „olimpijskie” w niezwykłych, choć nie takich prostych konkurencjach. Przesypywały piasek, tworzyły jak najdłuższe naszyjniki z płatków śniadaniowych, budowały wieże z klocków, łowiły rybki, niczym Kopciuszek przebierały fasolę oraz rzucały żołędziem do dziupli. Liczyła się szybkość, precyzja, zręczność i oczywiście wyjątkowe poczucie humoru.

Później strefę Fundacji Godne Życie opanowała idea „malowania na czym się da”. Artystyczna wyobraźnia uczestników znajdowała upust na kamieniach, płótnie, korze, a nawet chodniku. Największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie na koszulkach i szkle. Ze względu na ogromną liczbę dzieci, pragnących stworzyć swoją własną, unikalną koszulkę, organizatorzy zmuszeni byli uruchomić dodatkowe stoliki, dla tej artystycznej działalności. Sporą ciekowość wzbudzało malowanie na foli stretchowej. Każdy mógł chwycić za pędzel i włożyć swój własny wkład w wpisujące się w zieleń parku, przestrzenne, wielobarwne „arcydzieło”. Najmłodsi z kolei ustawiali się kolejkami do malowania buzi. Nad dziecięcymi talentami czuwali, tradycyjnie już, artyści ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zgłębia Dąbrowskiego.

Podopieczni Fundacji na czele z kierowniczką jednej z placówek, panią Moniką zaprezentowali energetyczny pokaz tańca. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała również utalentowana uczennica szkoły tańca, 17-letnia Julia. Strefę Fundacji Godne Życie wzbogaciły również atrakcje przygotowane przez partnerów organizacji. Stowarzyszenie Kobieta Liderem Świata zorganizowało krótkie zajęcia ZUMBY w plenerze, natomiast Stowarzyszenie Pszczelarzy zorganizowało konkurs wiedzy o pszczołach.

Po sportowych zmaganiach i plastycznych poszukiwaniach uczestnicy zabawy na pewno musieli zgłodnieć. Pomyślano i o tym. 18-letnia Anita, podopieczna Fundacji Godne Życie oraz uczennica szkoły o profilu gastronomicznym zwabiała do siebie rzesze uczestników festiwalu niezwykle aromatycznym zapachem smażonej w ziołach i miodzie, soczystej piersi z kurczaka. Zainteresowani mogli nie tylko skosztować kurczaka, ale również poznać sekretny fundacyjny przepis na to danie.

W strefie Fundacji Godne Życie, znalazło się także miejsce dla mobilnego punktu Miejskiego Centrum Informacji, które, na co dzień usytuowane jest w C.H. Pogoria.

Przygotowane przez Fundację Godne Życie atrakcje to tylko część tego, co można było zobaczyć podczas Festiwalu Ludzi Aktywnych. A jakie były wasze wrażenia?

 

Zobacz relację: