PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08 091011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Aktywni w Dąbrowie Górniczej

Poniedziałek, 8 września, 2014, #NGO, #Festiwal Ludzi Aktywnych , #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W słoneczną sobotę 6 września mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogli zapoznać się w Parku Hallera z działalnością wielu dąbrowskich fundacji i stowarzyszeń. Festiwal Ludzi Aktywnych został zorganizowany przez lokalny magistrat już po raz ósmy.

Impreza rozpoczęła się ok. godz. 11:30 przemarszem orkiestry dętej oraz członków kilkudziesięciu organizacji pozarządowych pod dużą scenę. Tam oficjalnego otwarcia festiwalu dokonał prezydent miasta Zbigniew Podraza, który podziękował wolontariuszom i członkom organizacji pozarządowych za pracę na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Przy stoisku wystawowym znajdującym się w strefie dzieci wolontariusze Polskiego Towarzystwa Kulturalnego zachęcali odwiedzających do zapoznania się z nowoczesnymi dyscyplinami sportowymi takimi jak: Speed Stacks (układanie kolorowych kubków w różnych sekwencjach na czas), hokej stołowy (nowsza wersja popularnego kiedyś cymbergaja) czy różnymi grami logicznymi. Na najmłodszych czekały cztery stanowiska, na których wolontariuszki PTK malując twarze, zamieniały  je w prawdziwe arcydzieła.

Ciekawa oferta Polskiego Towarzystwa Kulturalnego spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Dąbrowy Górniczej, o czym mógł przekonać się również prezydent miasta Zbigniew Podraza, odwiedzając stoisko stowarzyszenia.

Proponowane przez PTK podczas festiwalu formy aktywności są częścią oferty nieodpłatnych zajęć dla dzieci w wieku szkolnym, które zostaną wznowione po wakacyjnej przerwie od 15 września br.
w ramach Klubu Młodych Zdobywców – świetlicy prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Kulturalne w Szkole Podstawowej nr 3 (Dąbrowa Górnicza ul. Mireckiego 1).

 

Zobacz relację: