PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324 252627
28293031

Udostępnij:

Jaki będzie Regulamin Konsultacji Społecznych

Czwartek, 24 lipca, 2014, #Aktualności

Jak i kiedy Urząd Miejski powinien pytać mieszkańców o zdanie w sprawach lokalnych? Jak Urząd powinien odpowiedzieć na takie sugestie? Jeśli masz swoją opinię w tych sprawach, to podziel się nią z nami!.

Wszystkie te kwestie porusza projekt Dąbrowskiego Regulaminu Konsultacji Społecznych. Określi on zasady i tryb przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami miasta. Do 18 lipca czekamy na uwagi do tego dokumentu. Zapraszamy do dyskusji nad kształtem konsultacji społecznych w naszym mieście.  
 

Regulamin określa między innymi:

 • kto może wnioskować o przeprowadzenie konsultacji,
 • w jaki sposób konsultacje są prowadzone,
 • jak mieszkańcy są informowani o wynikach konsultacji,
 • zasady funkcjonowania Internetowej Platformy Konsultacji Społecznych.


Przygotowanie projektu poprzedziły spotkania z mieszkańcami, członkami organizacji pozarządowych, a także z urzędnikami z różnych komórek organizacyjnych Urzędu Miejskiego. Podstawowe założenia Regulaminu wypracowała Grupa Robocza, a same spotkania moderowane były przez ekspertów z Instytutu Spraw Publicznych. W wyniku dyskusji powstał projekt, który Państwu przedstawiamy.  
 

Tym samym rozpoczynamy szeroką dyskusję o projekcie w gronie mieszkańców, Radnych Rady Miejskiej, pracowników Urzędu Miejskiego, organizacji pozarządowych oraz zainteresowanych osób.      
 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz wnoszenia do niego uwag do 18 lipca br.:

 • w formie elektronicznej na adres ngo.dabrowagornicza@gmail.com
 • za pośrednictwem strony internetowej: www.konsultacje.idabrowa.pl
 • pocztą tradycyjną na adres: Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza
 • w czasie spotkania informacyjnego i dyżurów  w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości (Al. T. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza) w następujących terminach  


Spotkanie informacyjne (prezentacja projektu Regulaminu i dyskusja)

 • 2 lipca godz. 16.30


Dyżury: 

 • 2 lipca w godz. 15.00-16.30
 • 9 lipca w godz. 15.00-18.00
 • 16 lipca w godz. 15.00-18.00


UWAGA – do udziału w spotkaniu i dyżurach zapraszamy również osoby z małymi dziećmi. Na czas dyżuru będą mogły one zostawić dzieci pod okiem opiekunki.  


Z dokumentem można także zapoznać się osobiście w Biurze Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej (pok. 327). Wszelkie dodatkowe informacje odnośnie Regulaminu Konsultacji Społecznych oraz sam projekt dokumentu można znaleźć na portalu www.konsultacje.idabrowa.pl


W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Biura pod nr tel 32 295 96 38 bądź kontakt w formie elektronicznej na adres ngo.dabrowagornicza@gmail.com


Chcemy poznać Twoją opinię! 


Prace nad dokumentem były prowadzone dzięki partnerskiej współpracy z Instytutem Spraw Publicznych oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach projektu „Obywatelska Dąbrowa” współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora, poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego.

 alt