PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
1415161718 1920
21222324252627
28293031

Udostępnij:

Wakacyjne przygody Młodych Zdobywców

Piątek, 18 lipca, 2014, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Przez dwa tygodnie Klubowicze spotykali się w Szkole Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Górniczej i  niezależnie od kapryśnej tego lata pogody, rozwijali swoje pasje, zainteresowania, a także nawiązywali znajomości i pogłębiali przyjaźnie.

 

By w brzuchach nie burczało, dzieciom zapewniono nieodpłatnie smaczne obiady i słodkie podwieczorki.

 

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej, chłopcy i równie chętnie dziewczęta, mieli możliwość w sposób czynny świętować rozgrywki Mistrzostw Świata w piłce nożnej, korzystając z nowoczesnego boiska na pobliskim stadionie szkoły, przeplatając pasjonujące mecze grami zespołowymi.

 

Niestrudzeni miłośnicy sportu wzięli także  udział, wraz  ze swoimi kolegami i koleżankami ze świetlic: Kolorowy Świat i Radosny Świat, w Letniej Olimpiadzie Sportowej, zorganizowanej we współpracy z Oddziałem Miejskim Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Dąbrowie Górniczej.

 

Jako, że miano Zdobywców zobowiązuje, młodzi Klubowicze wybrali się na podbój Dzikiego Zachodu. Dotarcie tam zajęło tylko godzinę, albowiem w Żorach mieści się fantastyczne, westernowe Miasteczko Twinpigs!!! Tam jak na dzielnych odkrywców przystało, dziką przygodę zaczęli od podróży w głąb opuszczonej kopalni, gdzie dzięki zaawansowanej technologii mogli cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami we wnętrzu Ziemi. Po mrocznych podziemiach nadszedł czas na zabawę. Przyszli kowboje i kowbojki na chwilę zapomnieli o poszukiwaniu złota by poszaleć na Karuzeli Trapera i Family coaster. Jako świadkowie napadu na bank, mogli podziwiać umiejętności strzeleckie szeryfa, stojącego na straży prawa i porządku w Twinpigs. Sami również wykazywali niezwykłą śmiałość i odwagę  wdrapując się na wulkan, który pełni rolę ściany wspinaczkowej. Pod koniec pobytu próbowali swoich umiejętności w dojeniu krowy (sztucznej) i rzucaniu lassem.

 

Dzieciom niestraszna była również niepogoda, Miłośnicy rękodzieła mogli malować na szkle, uszyć kwiatową broszkę i brelok z filcu, wykonać biżuterię z modeliny, a także autorskim motywem ozdobić lnianą torbę.

 

No i jeszcze te porywające rozgrywki: szachowe, speed stacks i inne, które budziły zarówno wśród grających jak i wśród kibiców emocje nie mniejsze niż futbol!

 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano dla dzieci ciekawe warsztaty. Dzięki nim mogły one poznać i potrenować siłę własnej wyobraźni oraz stworzyć swoje pierwsze fotoreportaże.

 

W drugim tygodniu zajęć młodzi Klubowicze wyruszyli na kolejną wyprawę, zdobywając Madagaskar! Okazało się bowiem, że w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu, który był celem wycieczki, znajduje się Wyspa Lemurów, a jej mieszkańcy chętnie wychodzą do zwiedzających. Tak więc każdy mógł przywitać się z Królem Julianem i jego poddanymi. Oprócz małpiatek największe wrażenie na Klubowiczach zrobiły pająki (!)

 

Szybko minęły te dwa tygodnie, jeszcze tylko konkurs na najciekawszą wakacyjną fryzurę, pożegnalna dyskoteka i… lato, lato nadal czeka!!!

 

Polskie Towarzystwo Kulturalne dziękuje partnerom: Szkole Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Górniczej, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej, Zespołowi Szkól Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci  Oddział Miejski w Dąbrowie Górniczej – za współpracę oraz udzielone wsparcie osobowe i rzeczowe podczas organizacji zajęć wakacyjnych w Klubie Młodych Zdobywców.

 

Klub Młodych Zdobywców z programem profilaktycznym jest prowadzony przy wsparciu środkami budżetowymi Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz środkami 1% podatku dochodowego przekazanego na rzecz Polskiego Towarzystwa Kulturalnego.