PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
2324 2526272829
30

Udostępnij:

Kącik kultury - podsumowanie

Wtorek, 24 czerwca, 2014, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W połowie czerwca zakończył swoją działalność Kącik Kultury, który od początku marca mieścił się w jednym z pomieszczeń w CH Pogoria. Fundacja Godne Życie podsumowuje ponad trzy miesiące spotkań mieszkańców Dąbrowy Górniczej z lokalną kulturą i sztuką.

Minione trzy i pół miesiąca to 9 wystaw 8 spotkań warsztatowych, 2 pokazy sportowe, 2 kiermasze, jeden koncert oraz kilkanaście spotkań z radcą prawnym. Fundacji Godne Życie udało się stworzyć tętniący życiem i pełen atrakcji, przyjazny mieszkańcom Dąbrowy Górniczej punkt spotkań z lokalną kulturą i sztuką. W miejscu tym zderzały się ze sobą takie dziedziny jak fotografia, malarstwo, kowalstwo artystyczne czy florystyka.  Swoje małe i duże dzieła prezentowali podopieczni Fundacji Godne Zycie, artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, uczniowie ZSZ „Sztygarka” czy fotograf dziecięcy Kasia Nowak.


Podczas organizowanych w Kąciku Kultury licznych warsztatów mieszkańcy miasta mogli między innymi nauczyć się wytwarzać własnoręcznie biżuterię, znaleźć w sobie pasję plastyka, podszkolić umiejętności dziennikarskie, zdobyć cenną wiedzę z zakresu ekologii czy dowiedzieć się jak uchronić swoje dziecko przed uzależnieniem od Internetu. Ciekawą atrakcją było także spotkanie z fotografikami, podczas którego mieszkańcy miasta brali udział w bezpłatnym, profesjonalnym wykonywaniu zdjęć portretowych. 


Liczne inicjatywy doprowadziły do tego, że miejsce to szybko stało się jednym z centrów pozarządowego życia miasta. Kącik Kultury był punktem, w którym realizowana była tegoroczna, zainicjowana przez Fundację Godne Życie kampania "Zostań Miejskim Superbohaterem - zostaw 1% w Dąbrowie Górniczej". Kampania dawała dąbrowskim organizacjom możliwość promocji swojej działalności oraz szansę wyjścia do mieszkańców miasta ze swoją ofertą. W ramach kampanii zaprezentowały się poza Fundacją Godne Życie dotychczas trzy dąbrowskie organizacje ze statusem OPP. Była to Fundacja "Wygrajmy razem" z koncertem "Razem łatwiej", Stowarzyszenie Ziemia i My, które przeprowadziło warsztaty ekologiczne oraz UKS Dąbrowiak z pokazem profesjonalnej gry w tenisa stołowego.


Dąbrowskie organizacje i instytucje wciąż mogą prezentować swoją ofertę mieszkańcom miasta za sprawą prowadzonego przez Fundację Godne Życie Miejskiego Centrum Informacji. Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy pod adresem biuro@fundacjagodnezycie.eu bądź telefoniczny pod numerem  32 725-66-61.Zobacz więcej: Fundacja Godne Życie