PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23 242526272829
30

Udostępnij:

Kolejny Festyn za nami

Poniedziałek, 23 czerwca, 2014, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

12 czerwca już po raz trzeci na boisku sportowym UKS Przemsza w Okradzionowie odbył się festyn „Dzień Małolata”. Organizatorem imprezy tradycyjnie było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Małolat”. Zobacz relację z festynu.

 

W spotkaniu wzięło udział ok. 300 osób, w tym ok. 100 dzieci. Oficjalnego otwarcia dokonała Prezes Stowarzyszenia „Małolat" Renata Zaremba. W trakcie festynu każdy uczestnik znalazł coś da siebie. Wśród atrakcji nie zabrakło występów wokalno – tanecznych przedszkolaków i uczniów lokalnych szkół i przedszkola, rozgrywek sportowych, malowania twarzy, zabaw z chustą animacyjną, olimpiady sportów niecodziennych i wielu, wielu  innych rozrywek. Wśród licznie przybyłych uczestników byli obecni wychowankowie placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z Dąbrowy Górniczej, Sarnowa, Katowic i Kłobucka. Wiele emocji dostarczył rozgrywany pomiędzy nimi turniej piłki nożnej. Każda drużyna była gorąco dopingowana przez swoich kibiców. Królował duch sportu i gry fair play. Prawdziwe oblężenie przeżywały stoiska przy których odbywał się warsztaty plastyczno – techniczne, gdzie w kilka minut z butelek, nakrętek i tektury można było wyczarować małe cudeńka.


W organizację festynu aktywnie włączyły się zaprzyjaźnione instytucje  i organizacje tj. Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Przystań” z Dąbrowy Górniczej, Fundacja „Godne Życie”, Stowarzyszenie „Dar Serca”, Stowarzyszenie „Aktywna Dąbrowa”, Szkoła Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej, Szkoła Podstawowa nr 28 w Dąbrowie Górniczej, Dąbrowski Klub Bokserski, Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej, Ochotnicza Straż Pożarna z Okradzionowa, UKS Przemsza Okradzionów, Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej – Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz klub wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej.


Dobrej zabawie towarzyszyła oprawa muzyczna prowadzona przez wodzireja oraz wspólne grillowanie i poczęstunek. Za przedsięwzięcie w postaci obsługi gastronomicznej w pełni odpowiedzialni byli 3 wolontariusze - mieszkańcy Domu dla Bezdomnych CARITAS w Dąbrowie Górniczej (między innymi realizujący umowy Programu Aktywności Lokalnej). Przyrządzane przez nich kiełbaski, szaszłyki i hamburgery cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród małych i dużych uczestników festynu. 

 

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Zbigniew PodrazaOrganizacja festynu nie byłaby możliwa gdyby nie finansowe i rzeczowe wsparcie sponsorów: firmy „Kolprem” z Dąbrowy Górniczej, firmy „Tauron”, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Produkty żywnościowe  na grila zapewniły sklep „El – Da” z Okradzionowa  sklep „Moto – Kogut” oraz Piekarnia „ Łysa Góra” Ewa i Janusz Trojan.


Wśród gwaru i śmiechu III edycja „Dnia Małolata” przeszła do historii, ale jednocześnie stała się punktem wyjścia do organizacji IV „Dnia Małolata” w 2015 roku.

 

Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Małolat"
Dąbrowa Górnicza, ul. Jasna 29
Tel. (032) 728-955-445