PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23 242526272829
30

Udostępnij:

Kreatywnie z KMZ

Poniedziałek, 23 czerwca, 2014, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Klub Młodych Zdobywców prowadzony przez Polskie Towarzystwo Kulturalne w Szkole Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Górniczej to doskonała propozycja dla dzieci chcących w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

 

Klub, w którym spotykało się w bieżącym roku szkolnym ogółem 36 „zdobywców”, oferuje szeroką gamę nieodpłatnych zajęć popołudniowych, które w kreatywny sposób rozwijają zainteresowania m.in.: plastyczne, muzyczne, językowe, teatralne, sportowe, a także promują nowe dyscypliny takie jak hokej stołowy czy Speed Stacks. I tak, dzieci bezpłatnie mogły uczyć się języka angielskiego, gry na gitarze, rozwijać talenty: artystyczny poprzez udział w zajęciach z decoupage oraz rękodzieła, aktorski przez uczestnictwo w warsztatach teatralnych oraz sportowy zarówno dzięki piątkowym zajęciom sportowym z gimnastyką korekcyjną, jak i treningom hokeja stołowego.


Dzieci miały m.in. okazję tworzyć zwierzątka ze spinaczy, malować techniką sznurkową, ozdabiać tuszem serduszka (magnesy) na dzień mamy, a także metalową skarbonkę, szkatułkę ze styropianu oraz zawieszkę metodą decoupage. Miały możliwość przygotować przedstawienie „Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej”, poznać japoński teatr ilustracji – kamishibai i uczestniczyć w warsztatach tworzenia własnych opowieści do papierowego teatru. Poznały wiele nowych słówek i zwrotów w języku angielskim.


Kurs językowy prowadzony był w dwóch grupach wiekowych. Dzieci młodsze przez rymowanki, piosenki, karty pracy w postaci wycinanek, kolorowanek i gier poznawały słówka dotyczące otaczającej rzeczywistości. Dzieci starsze korzystały z podręcznika zgodnego z programem nauczania, ucząc się i utrwalając zdobytą wiedzę dotyczącą słownictwa i gramatyki na poziomie szkoły podstawowej. Młodzi Zdobywcy mogli również nie tylko nauczyć się nowej dyscypliny sportowej, ale brać udział w turniejach hokeja stołowego w różnych miastach Polskich (m.in. podczas eliminacji do Mistrzostw Polski), zdobywać medale i dyplomy. Trener prowadzący zajęcia reprezentował Dąbrowę Górniczą na Mistrzostwach Europy w hokeju stołowym. Dzieci mogły uczestniczyć także w zindywidualizowanym kursie gry na gitarze, a także zadbać o swoje zdrowie i kondycję na zajęciach sportowych, gdzie instruktor gimnastyki korekcyjnej troszczył o właściwą postawę uczestników.

 

alt

Każde dziecko miało możliwość wybrać sobie zajęcia, które mu najbardziej odpowiadają, wiele osób szukających nowych pasji na zajęciach je odnalazło i mogło w twórczy sposób rozwijać.
 

Zobacz więcej: Polskie Towarzystwo Kulturalne

 

 

Klub Młodych Zdobywców jest prowadzony przy wsparciu środków budżetowych Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz środków 1% podatku dochodowego przekazanego na rzecz Polskiego Towarzystwa Kulturalne,
KRS Nr 0000235114