PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
1920 2122232425
262728293031

Udostępnij:

Ostatnie dni na składanie projektów

Wtorek, 20 maja, 2014

We wtorek 20 maja mija termin składania wniosków w tegorocznej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Przed nami ostatnie dni, kiedy można opracować i zaproponować przedsięwzięcie dla swojej dzielnicy.

Projekty można składać w Urzędzie Miejskim w poniedziałek do godziny 17.00 lub we wtorek do godziny 15.30. W Punktach Konsultacyjnych projekty będą przyjmowane w godzinach ich otwarcia. Projekty będą też przyjmowane w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości (budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Tadeusza Kościuszki 25). Warto pamiętać, że tego dnia Inkubator będzie czynny do godziny 20.00.
 

- Kto ma pomysł na ciekawe przedsięwzięcie, nie powinien zwlekać. Wystarczy opisać go w specjalnym formularzu, zebrać poparcie od co najmniej 15 osób i złożyć wniosek. Ten następnie będzie weryfikowany pod kątem możliwości realizacji propozycji – mówi Marcin Dziubek z Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej  
 

Podczas weryfikacji pod uwagę brane będą m.in. własność gruntu, inne inwestycje zaplanowane w danym miejscu czy koszt mieszczący się w puli przyznanej dzielnicy. We wrześniu i październiku odbędą się fora mieszkańców, w czasie których autorzy przedstawią publicznie swoje projekty. W listopadzie przyjdzie czas na głosowanie. Pomysły, które zyskają największe poparcie, zostaną zrealizowane w przyszłym roku.  
 

Pracownicy Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej podkreślają, by nie nastawiać się wyłącznie na jedno przedsięwzięcie. Początkowo obiecujące, w trakcie weryfikacji może okazać się niemożliwe do realizacji.  
 

- Lepiej mieć w zanadrzu projekt alternatywny. W sytuacji, gdy okaże się, że da się wykonać ten, na którym najbardziej zależy mieszkańcom, wnioskodawca może wycofać swoją propozycję „rezerwową” – radzi Agnieszka Sienkiewicz z Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.  
 

Dąbrowski Budżet Partycypacyjny to 8 mln zł, do rozdysponowania bezpośrednio przez dąbrowian z 30 dzielnic. Za tę kwotę m.in. będą mogły powstać place zabaw, skwery czy boiska, w miejscach, które wskażą mieszkańcy. Można też wyposażyć klub osiedlowy, zorganizować festyn albo zrobić jeszcze coś innego – coś, czego brakuje w najbliższej okolicy.  
 

Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, czy taki pomysł już został zgłoszony. Jeśli tak, zamiast go dublować, można zaproponować inny projekt. Informacje o nich znajdują się w zakładce każdej z dzielnic.  
 

Przypominamy też, że poza osobistym złożeniem wniosków w Urzędzie, w jednym z 29 Punktów Konsultacyjnych czy Inkubatorze, do 20 maja gotowe projekty można również:

  • wysłać elektronicznie do godz. 23.59 (skan oryginalnych dokumentów wraz z listą poparcia, tak aby dało się rozpoznać oryginalne podpisy) na adres: twojadabrowa@dabrowa-gornicza.pl,
  • wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej ul. Graniczna 21, z dopiskiem „Budżet Partycypacyjny" - liczy się data stempla pocztowego

Więcej informacji na temat Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego można znaleźć na portalu www.twojadabrowa.pl