PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
1213141516 1718
19202122232425
262728293031

Udostępnij:

Przegląd "Dotyk Dźwięku"

Piątek, 16 maja, 2014, #NGO

Już po raz siódmy duża scena w dąbrowskim parku Hallera, w niedzielne popołudnie 1 czerwca 2014 będzie gościła utalentowanych wokalnie artystów z dysfunkcją wzroku, którzy przyjadą z całej Polski, aby zaśpiewać dla dąbrowian w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób niewidomych i Słabowidzących „Dotyk Dźwięku”.

Koncert odbędzie się w ramach Dni Dąbrowy Górniczej. Przedsięwzięcie, które w 2008 roku wymyślił dąbrowski wokalista i działacz społeczny – Łukasz Baruch wspólnie z pracownikiem PKZ – Małgorzatą Gębczyńską, stało się już jednym ze stałych punktów programu artystycznego podczas corocznego, 3-dniowego dąbrowskiego święta.

W tym roku popisom wokalnym uczestników Przeglądu będzie po raz pierwszy towarzyszyła Miejska Orkiestra Dęta pod kierownictwem muzyka i dyrygenta – Ireneusza Dustera. Zgromadzona publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać, ale i wspólnie z artystami zaśpiewać największe polskie przeboje.

Obok wokalistów z Bydgoszczy, Warszawy, Stargardu Szczecińskiego, czy Krakowa, w koncercie weźmie udział gościnnie Sebastian Dudzik – młody, świetnie się zapowiadający dąbrowski artysta współpracujący z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej. Głównym organizatorem VII odsłony przeglądu „Dotyk Dźwięku” jest fundacja „Wygrajmy Razem” założona przez Łukasza Barucha i jego koleżankę – Karolinę Żelichowską.

Współorganizatorami koncertu są: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, dąbrowski SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych, jak również Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej.

Patronami honorowymi tego posiadającego już swój prestiż i markę przedsięwzięcia zostali Wicemarszałek Województwa Śląskiego i Prezydent Dąbrowy Górniczej. Opiekę medialną nad przeglądem roztoczyli: Polskie Radio Katowice, Dziennik Zachodni i portal Nasze Miasto, magazyn Nasze Sprawy

Prezentacje muzyczno-wokalne w ramach „Dotyku Dźwięku” rozpoczną się o godzinie 16.00.

Zobacz więcej: