PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
1213141516 1718
19202122232425
262728293031

Udostępnij:

Przyłącz się do FIPu

Piątek, 16 maja, 2014, #NGO

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne szóstego już Festiwalu Ludzi Aktywnych, czyli Forum Inicjatyw Pozarządowych Zagłębia Dąbrowskiego, które odbędzie się 27 maja 2014 r. o godz. 16.00 w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej, ul. Kościuszki 25 (budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej). 

6 września w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej, jak rok temu stanie miasteczko obywatelskie. Udział w święcie trzeciego sektora będzie szansą, aby pokazać to, co robicie w swoich organizacjach, poznać inne działające na terenie Zagłębia podmioty, pozyskać wolontariuszy oraz znaleźć sponsorów chętnych do wsparcia Państwa działań.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy stowarzyszenia, fundacje, kluby wolontariusza, spółdzielnie socjalne, klub sportowe i żeglarskie, koła gospodyń, ochotnicze straże pożarne oraz nieformalne grupy inicjatywne działające na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu organizacyjnym.

Do 15 czerwca Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej czeka na zgłoszenia. Zgłoszenia należy dokonać na formularzu, który można pobrac poniżej.

Wypełniony formularz można:

  • przesłać na adres inkubator.dg@gmail.com
  • przynieść osobiście do siedziby Inkubatora – Al.T.Kościuszki 25, 41-300 Dąbrowa Górnicza (Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej).

Przypomnijmy, że Festiwal Ludzi Aktywnych, to coroczne święto lokalnego trzeciego sektora. Nawiązuje do odbywającego się co 3 lata Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz regionalnych i lokalnych Forów Inicjatyw Pozarządowych tzw. FIP-ów.
Jego ideą jest przede wszystkim integracja działaczy trzeciego sektora oraz wolontariuszy, czyli ludzi aktywnych społecznie. Jego równie ważną rolą jest promocja aktywności społecznej, ruchów obywatelskich, działań lokalnych stowarzyszeń i fundacji oraz usług, które są przez nie świadczone. Przygotowania do festiwalu mają również aspekt edukacyjny w zakresie współpracy, zarówno wewnątrzsektorowej, jak i międzysektorowej.

Głównymi organizatorami FIP-u jest Partnerstwo: „Wspólnie dla Miasta”, a w jego ramach Dąbrowskie Forum Organizacji Pozarządowych oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej w ścisłej współpracy z Pałacem Kultury Zagłębia, Centrum Sportu i Rekreacji.

Zobacz jak było w latach ubiegłych: