PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
2829 30

Udostępnij:

Przedsiębiorcza młodzież

Wtorek, 29 kwietnia, 2014, #Wolontariat

Dąbrowski Inkubator włączył się w obchody Dnia Przedsiębiorczości. Efekt: 13 młodych i kreatywnych uczennic oraz uczniów z dąbrowskich szkół pracowało nad pomysłem na założenie firmy społecznej.

Tradycyjnie już Dąbrowa Górnicza przyłącza się do organizowanego w całym kraju „Dnia Przedsiębiorczości”. Nasze miasto aktywnie bierze udział w akcji już od 2009 roku. Przypadająca 17 kwietnia, dziesiąta edycja Dnia Przedsiębiorczości to doskonała okazja dla młodzieży do zweryfikowania swojej wiedzy o pracy na wymarzonym stanowisku.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, do których skierowany jest program, mogą zdobyć wiedzę o tym jakie wymagania trzeba spełniać, żeby ubiegać się o dane stanowisko, a także jakich kompetencji oczekuje się od kandydatów w danym zawodzie.

Główną ideą akcji jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

  • odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu,umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Uczniowie mogli również wykorzystać ten szczególny dzień odwiedzając np. zakłady pracy swoich rodziców, którzy na ten jeden dzień staną się także ich przewodnikami po ścieżce kariery zawodowej.

Rangę wydarzenia podkreśla fakt, iż Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej objął „Dzień Przedsiębiorczości” honorowym patronatem, a Kancelaria Prezydenta RP włączyła się do jego organizacji.

Program, realizowany jest z inicjatywy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy, która za jego organizację otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono w kategorii "Inicjatywy Edukacyjne".

Zobacz więcej: