PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
2122232425 2627
282930

Udostępnij:

Czas na Dialog

Piątek, 25 kwietnia, 2014, #NGO

Centrum Komunikacji i Mediacji „Dialog” zachęca do zapoznania się z realizowanymi przez siebie działaniami. Zobacz jakie inicjatywy przygotowała organizacja.

Centrum Komunikacji i Mediacji DIALOG w najbliższym czasie proponuje:

  • Konkurs edukacyjno-plastyczny „Pomaluj swój świat-prawa dziecka-prawa człowieka” , który realizowany jest w partnerstwie z OSP Tucznawa i MOPT, finał konkursu odbędzie się w dn. 26.04.br. w siedzibie OSP Tucznawa. Projekt ma charakter edukacyjno-plastyczny, a jego celem jest podniesienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat Konwencji Praw Dziecka, roli Rzecznika Praw Dziecka oraz instytucji/organizacji zajmujących się niesieniem pomocy dzieciom. W konkursie mogą brać udział dzieci w wieku 5-12 lat. Jury konkursowe wybierze najciekawsze prace, które zostaną zaprezentowane na konferencji „Zgoda-prezent na Dzień Dziecka” w Katowicach 29 maja br.
     
  • Projekt „Konflikt-kryzys, spór- wybierz mediacje” to szereg akcji, które będą trwały przez maj i czerwiec 2014 r. Celem projektu jest propagowanie alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czym są mediacje, jakich problemów i konfliktów mogą dotyczyć - rodzinnych, małżeńskich, sąsiedzkich czy pracowniczych. Chcemy udowodnić, iż mediacja jest dla osób, które chcą wziąć swoje sprawy „we własne ręce” i poszukać rozwiązania dopasowanego do ich konkretnej sytuacji życiowej. Mediacje mogą być pomocne przy ustalaniu warunków rozwodu lub separacji, ustalania „planu wychowawczego” czyli zasad sprawowania opieki rodzicielskiej p rozstaniu, podziału spadku czy sporów sąsiedzkich. Mediatorzy nie nakłaniają do pogodzenia się, lecz zachęcają do podejmowania decyzji, które zadowolą obie strony. Mediatorzy dbają o to, aby rozmowa odbywała się na jasnych zasadach i aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Nasz projekt polegać będzie na bezpłatnych poradach mediatorów naszego stowarzyszenia, a odbywać się będzie w siedzibie OSP Tucznawa ul. Ks. Stanisława 1.
     

Oba wydarzenia są objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza – Pana Zbigniewa Podrazy.

Więcej informacji o działaniach Stowarzyszenia znajduje się na naszej stronie internetowej www.ckimdialog.pl