PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324 252627
282930

Udostępnij:

Mapuj by zmieniać

Czwartek, 24 kwietnia, 2014, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM oraz Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej zapraszają młodzież w wieku 16 – 20 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach pozwalających na rozwój umiejętności społecznych i kreatywnego tworzenia rzeczywistości przy użyciu mechanizmu mapowania społecznościowego.

Podczas trzech sesji warsztatowych uczestnicy dowiedzą się między innymi, czym jest mapowanie społecznościowe i jakie daje możliwości, poznają praktyczne aspekty mapowania, a także stworzą własny projekt.
 

Sesja warsztatowa 1 -  7 maja 2014 r. (godzina 16:00-19:00)
Spotkanie, którego głównym celem będzie zapoznanie się z tym czym jest mapowanie społecznościowe i jakie daje ono możliwości? Podczas tego spotkania organizacyjnego uczestnicy dowiedzą się jak używać map społecznościowych jako narzędzia zmiany w środowisku lokalnym, jak dzięki mapom pokazywać potrzeby społeczności, grupy żyjącej w konkretnym miejscu. Całość spotkania będzie miała interaktywną formę warsztatową z pracą w grupach. Na koniec odbędzie się dyskusja w formie burzy mózgów, która pozwoli na opracowanie pomysłu na własną mapę społecznościową Dąbrowy Górniczej.

Sesja warsztatowa 2 – 9 maja 2014 r. (godzina 16:00-19:00)
Drugie spotkanie będzie kontynuacją poprzednio rozpoczętej burzy mózgów związanej z opracowaniem pomysłów na własną mapę społecznościową Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy będą pracować na własnych pomysłach. Podczas spotkania zapoznają się oni z przykładami już wcześniej zrealizowanych map społecznościowych podczas bloku „Case study- studium przypadków- Jak to zrobili inni?” Zastanowimy się nad tym o czym warto pamięć pracując ze społecznością lokalną nad nową mapą czyli: Jak tworzymy plan pracy nad mapą? Jak zbieramy informację potrzebne do stworzenia mapy? Jakie są sposobów jej stworzenia i jak zaangażuje lokalną społeczność, kto może się zaangażować? Następnie w grupach zaczną się prace nad nowymi mapami.

Sesja warsztatowa 3 – 12 maja 2014 r. (godzina 16:00-19:00)
Podczas trzeciego spotkania na podstawie wcześniej przygotowanych planów rozpocznie się tworzenie mapy w praktyce czyli zbieranie informacji w terenie- uczestnicy i partnerzy projektu podzieleni na grupy zbierają informacje w terenie. W zależności od potrzeb podzieleni są w małe grupy ankietujące. Następnie rozpocznie się opracowywanie zdobytych informacji i wyciągnięcie wniosków. Stworzenie w dowolnej formie prezentacji projektu mapy. Kolejnym krokiem będzie uroczysta prezentacja projektów na forum lokalnej społeczności.

Spotkania poprowadzi Wojciech Ciesielkiewicz – uczestnik projektu „eco21.pl - partycypacyjny model kształtowania trwałego rozwoju lokalnego dla Europolu Śląsko-Krakowskiego”, współtwórca Fundacji Europejskich Inicjatyw na Śląsku oraz trener posiadający bogate doświadczenie w realizacji projektów młodzieżowych.

Wszystkie spotkania odbywały się będą w siedzibie Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej, Al. Tadeusza Kościuszki 25.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach do dnia 6 maja 2014 r. drogą mailową na adres: inkubator.dg@gmail.com bądź telefonicznie. Jednocześnie informujemy, iż wszelkich informacji na temat spotkania udziela pracownik Inkubatora Pani Daria Sąsiadek.