PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
212223 24252627
282930

Udostępnij:

Obywatelskie inwestycje

Środa, 23 kwietnia, 2014

Mieszkańcy, którzy mają ciekawy pomysł na zagospodarowanie najbliższego otoczenia na osiedlu czy w dzielnicy, mogą spróbować zrealizować go w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Projekty można zgłaszać do 20 maja. Trwa realizacja zadań, które wybrano w zeszłorocznej edycji.

- Aktualnie trwają prace remontowe w Świetlicy Środowiskowej w Kuźniczce Nowej. Obejmują wymianę instalacji elektrycznej, malowanie pomieszczeń i wymianę wykładziny podłogowej. Zakończenie zaplanowano na drugą połowę maja. Na Mydlicach, doposażono filię nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Kupiono cztery komputery stacjonarne, laptop, projektor, ekran do projektora, drukarkę laserową, konsolę playstation 3, gry dla dzieci, odtwarzacz DVD, dwa telewizory. Od maja na bieżąco kupowane będą książki i nowości wydawnicze – opowiada Agnieszka Sienkiewicz z Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.
 

Podczas zeszłorocznego głosowania nad propozycjami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego, dużą popularnością cieszyły się siłownie plenerowe i place zabaw. Ich montaż rozpocznie się w drugim półroczu. Z kolei chodniki i miejsca parkingowe, o których zdecydowali głosujący, powinny być gotowe do września.
 

Część wybranych przedsięwzięć to prace projektowe, których efektem będzie przygotowanie szczegółowych planów zaaranżowania nieużywanych rejonów osiedla czy dzielnicy. Swoje opinie w tej kwestii przedstawiają mieszkańcy.
 

- Odbyły się już konsultacje z mieszkańcami Manhattanu w sprawie zagospodarowania skweru. W ramach przeprowadzonych warsztatów wypracowane zostały rekomendacje, które przekazane będą projektantowi sporządzającemu dokumentację techniczną. Do końca czerwca zorganizowane zostaną również warsztaty z mieszkańcami osiedla Broadway, których efektem będzie wypracowanie koncepcji zagospodarowania ogrodu na osiedlu. Podobne konsultacje w sprawie sposobu zagospodarowania terenu odbędą się w dzielnicach Tucznawa-Bugaj-Sikorka, Tworzeń oraz Ząbkowice – wylicza Agnieszka Sienkiewicz.
 

Informacje o realizacji zadań wybranych w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego, a także zgłaszania projektów do tegorocznej edycji można znaleźć w zakładce każdej z dzielnic.
 

Przypominamy, że do 20 maja można składać projekty do tegorocznej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Zobacz, jak prawidłowo złożyć wniosek.