PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627 282930
31

Udostępnij:

Konkurs jak chronić świat

Czwartek, 27 marca, 2014, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Stowarzyszenie Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza uczniów z klas IV -VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu Poetyckiego pod tytułem "Jak ochronić świat”. Weź udział w konkursie i wygraj ciekawe nagrody.

1. Cele Konkursu:

  • Kształtowanie zamiłowania do literatury pięknej
  • Krzewienie kultury żywego słowa m.in. poprzez opisywanie różnych odczuć swoich zmysłów
  • Umożliwianie uczniom prezentowania swoich umiejętności twórczych
  • Rozbudzanie wrażliwości przyrodniczej, zachęcenie do wszechstronnej obserwacji przyrody i pobudzenie do refleksji nad rolą środowiska przyrodniczego w życiu każdego człowieka

2. Zgłoszenie do konkursu.
Chętni do udziału w konkursie do dnia 30 kwietnia 2014 r. nadeślą „Zgłoszenie” wraz z własnym utworem poetyckim związanym tematycznie z przyrodą ,środowiskiem naturalnym, zagrożeniami dla tegoż środowiska i koniecznością oraz możliwościami jego ochrony.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, wiek uczestnika, nazwę i adres szkoły, e-mail do kontaktu oraz imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna.

Zgłoszenia i utwory poetyckie ( do każdego utworu musi być dołączone zgłoszenie w tym samym pliku) przyjmowane są wyłącznie pocztą elektroniczną na adres ziemiaimy@gmail.com

W nazwie pliku prosimy o podanie nazwiska autora i szkoły, a jeden plik może zawierać utwory tylko jednego autora. Każdy autor może zgłosić na konkurs maksymalnie 3 utwory poetyckie.

Jury konkursu będzie oceniało:

  • Zgodność treści utworu literackiego z tematem ,sposób przedstawienia tematu
  • Kompozycję utworu (bogactwo środków literackich, poprawność językową)
  • Ogólny wyraz artystyczny.

Podsumowanie konkursu odbędzie się w czerwcu br. O dokładnej dacie poinformujemy uczestników w terminie późniejszym.

Lista nagrodzonych oraz nagrodzone utwory zostaną opublikowane na stronie internetowej Stowarzyszenia Ziemia i My www.ziemiaimy.org.pl

Organizatorzy przewidują dla laureatów nagrody rzeczowe, a najlepsze utwory zostaną dodatkowo opublikowane na naszej stronie internetowej.

Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przesyłanie informacji drogą elektroniczną na podany adres poczty elektronicznej oraz wyrażeniem zgody na publikowanie danych osobowych przez Stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum
Edukacji Ekologicznej. w celach związanych z konkursem, zgodnie z Ustawą z dnia 28.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926).

Autorzy przesyłający utwory na konkurs deklarują, że mają do niego pełnię praw autorskich.

 

Czekamy zatem na Wasze wiersze!

 

Zobacz więcej: Stowarzyszenie Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej