PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213141516
17 181920212223
2425262728

Udostępnij:

Harcerska Akcja Zimowa 2014

Poniedziałek, 17 lutego, 2014, #NGO

Podczas tegorocznych ferii zimowych Hufiec ZHP w Dąbrowie Górniczej zorganizował dla swoich członków 5dniowy wyjazd do miejscowości Góra Św. Anny. Zobacz jak bawili się uczestnicy wyjazdu.

Prawie tak jak na obozie w wakacje, zagięliśmy czasoprzestrzeń na zimowisku. Czas płynął tak szybko i intensywnie, że nie nadążaliśmy z opisywaniem, a nawet rejestrowaniem naszych zajęć.

Po kilku nocnych niespodziankach w niedzielną noc, w poniedziałek do południa zajęliśmy się pierwszą pomocą. Po południu opuściliśmy Górę św. Anny i pozwiedzaliśmy Zdzieszowice. Postawiliśmy na rozwój współzawodnictwa, grając w kręgle – gdzie zwyciężyła 50 DDW „Zoya” oraz na doskonalenie sprawności fizycznej, pluskając się na basenie.

Wtorek minął nam na zajęciach w drużynach – wędrownicy uczestniczyli w biegu na stopień, harcerze z ‚ad infinitum’ w zbiórkach zastępów, Santy znów w terenie, a zuchy w ciepłym ośrodku przygotowywały się do wieczornego Festiwalu Piosenki Harcerskiej. Na Festiwalu każde środowisko zaprezentowało się w 4 kategoriach: piosenka o przyjaźni, pląs, piosenka o wędrowaniu, zabawa. Mam przyjemność ogłosić, iż ten wieczór należał do ‚Hakuna Matata! Największą niespodzianką był śnieg, który w końcu spadł nam z’ nieba! Część z nas już wtedy postanowiła pozjeżdżać na sankach/ jabłuszkach, ale niektórzy czekali na większe opady i nie zawiedli się. Środa była jeszcze bardziej biała i mroźna.

Ze smutkiem opuszczaliśmy Szkolne Schronisko Młodzieżowe, zwłaszcza, że śnieg nadal padał. Niektórzy z nas zasnęli, zmęczeni po przebytych 5 dniach intensywnej zabawy, ale wędrownicy twardo pilnowali, by reszta uczestników się nie nudziła i prawie do samej Dąbrowy grali i śpiewali.

A już w Dąbrowie Górniczej po zawiązaniu kręgu przyjaźni, każdy wrócił do domu z nowymi wspomnieniami, przyjaciółmi i uśmiechami. Jeszcze raz gratulujemy nowym wędrownikom oraz harcerzom, którzy, składając Przyrzeczenie Harcerskie, wstąpili oficjalnie w szeregi swoich drużyn.

Realizacja zadania jest dotowana przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.