PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03 040506070809
10111213141516
17181920212223
2425262728

Udostępnij:

Co słychać w Krainie Przyjaźni

Poniedziałek, 3 lutego, 2014, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Stowarzyszenie Dar Serca podobnie jak w latach poprzednich prowadzić będzie zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicy środowiskowej Kraina Przyjaźni, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 20 przy ul. Adamieckiego 12.

 

Na co dzień Stowarzyszenie Dar Serca w świetlicy oferuje:

  • pomoc w odrabianiu prac domowych – bezpłatne korepetycje z poszczególnych przedmiotów dla chętnych dzieci;
  • wyrównywanie deficytów rozwojowych, podwyższanie sprawności intelektualnej poprzez realizację zajęć korekcyjno- kompensacyjnych;
  • rozwijanie indywidualnych zainteresowań dzieci – zajęcia plastyczne, taneczne, kulinarne i inne wg potrzeb dzieci.
     

Wychowankowie uczestniczą w interaktywnych audycjach muzycznych, warsztatach tworzenia biżuterii, w wycieczkach  edukacyjnych. Otrzymują bezpłatny posiłek.


W grudniu Stowarzyszenie  zakończyło  realizację projektu  "Otwórz oczy, baw się z nami bez przemocy” dofinansowanego przez Śląski Urząd Wojewódzki. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, były w kinie, w Nemo.


Podopieczni Stowarzyszenia ,,Dar Serca” również  podczas ferii  zimowych nie  nudzą się,  ale   w sposób atrakcyjny spędzają czas wolny. Stowarzyszenie rozpoczęło realizację III już edycji projektu  ZIMOWA AKADEMIA ROZMAITOŚCI. Organizatorzy  proponują uczestnikom różne formy aktywności zarówno ruchowej  jak  i artystycznej. Dzieci uczestniczą  w zajęciach ruchowych w Parku Wodnym NEMO, w zajęciach zręcznościowych  w kręgielni oraz na świeżym powietrzu, promując zdrowy styl życia.
Oglądają filmy edukacyjne, mają okazję rozwijać swoje umiejętności taneczne, plastyczne czy kulinarne.  


Niezwykłą przygodę nasi podopieczni przeżyli  podczas warsztatów  ceramiczno- edukacyjnych  w Pałacu Kultury Zagłębia.  Każdy mógł ulepić z gliny swojego smoka.


Natomiast Pani Ewa Gajczak ze Stowarzyszenia ZIEMIA I MY  zaproponowała uczestnikom ZIMOWEJ AKADEMII ROZMAITOŚCI warsztaty czerpania papieru. Dzieci tworzyły laurki dla babci i dziadka.


W Miejskiej Bibliotece  Publicznej natomiast uczestniczyły w Laboratorium magii, zajęciach edukacyjnych opierających się na doświadczeniach i eksperymentach.


Wkrótce wychowankowie pojadą na  wycieczkę  do  Planetarium  w Chorzowie. Celem wyjazdu będzie  projekcja filmu edukacyjnego Podróże Małego Księcia. Dzieci nauczą się rozpoznawać gwiazdozbiory. Po przerwie udadzą  się do obserwatorium astronomicznego, gdzie będą  obserwować  niebo przez lunetę, poznają funkcjonowanie zegara słonecznego oraz obejrzą największą lunetę  w Polsce, służącą do obserwowania nieba nocą.


Uczestnicy zimowej przygody zwiedzą także Kopalnię "Guido". Celem wycieczki będzie poznanie historii górnictwa na obszarze Śląska. Podopieczni zwiedzą poziom 170, prezentujący metody wydobycia węgla, pracę górnika z przełomu XIX wieku. Wezmą udział w zajęciach edukacyjnych - ŚWIAT LEGEND SKARBNIKA.


Podziemia tej kopalni stanowią idealne miejsce na edukacyjną wycieczkę, podczas której można rozwijać wyobraźnię i kreatywność uczniów, rozbudzać pasję zwiedzania, ciekawość świata i zachęcać do zdobywania wiedzy przez doświadczenie.


Podsumowaniem projektu będzie sportowa impreza integracyjna MAM TALENT.


Na zakończenie dzieci otrzymają nagrody, medale. Wszystkie zaplanowane formy aktywności będą promować zdrowy styl życia, rozbudzać ciekawość świata, ukazywać uczestnikom możliwości  atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

 

Zobacz więcej: Stowarzyszenie Dar Serca

 

Prowadznenie świetlicy współfinansowane jest przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz środków Stowarzyszenia otrzymanych w ramach 1%.