PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
1920 2122232425
262728293031

Udostępnij:

Eventy, odzież i leżaki,czyli ReAkcja

Wtorek, 20 sierpnia, 2013, #Liderzy Dąbrowskiej Pozarządówki

Eventy, odzież i leżaki to tylko niewielki obszar, który interesuje się dąbrowska Spółdzielnia Socjalna ReAkcja. Zobacz więcej o działaniach tego podmiotu, a także o planach, które wkrótce staną się rzeczywistością.

Aleksandra Nadolna: Dlaczego Spółdzielnia Socjalna i dlaczego ReAkcja? Skąd pomysł na taką formę prawną przedsiębiorstwa?

Spółdzielnia Socjalna ReAkcja: Wszyscy jesteśmy bardzo pro społeczni, chcemy aktywnie uczestniczyć w życiu naszego miasta i jego obywateli, wszyscy aktywnie działaliśmy w stowarzyszeniach i widzimy przyszłość w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i pozarządowego sektora. Połączenie przedsiębiorstwa z działalnością pozarządową  bardzo przypadło nam do gustu, stąd taka forma prawna działalności. A ReAkcja? Bo to jest nasza ReAkcja na wszystko co dzieje się dookoła nas i budowanie przyszłości własną ciężką pracą.

AN: W trakcie „zakładania” Spółdzielni na pewno mieliście chwile zwątpienia ale i motywacji. Co Najbardziej zagrzewało Was do działania?

ReAkcja: Zakładanie naszej Spółdzielni Socjalnej trwało bardzo długo i mimo pewności, że bardzo chcemy ją mieć i w ten sposób się realizować mieliśmy bardzo wiele chwil zwątpienia. Do dalszej pracy zagrzewały nas coraz to nowsze obowiązki związane ze Spółdzielnią. Jesteśmy bardzo wdzięczni Dąbrowskiemu Inkubatorowi, który wspierał nas w ciężkich chwilach związanych z otwarciem i prowadzeniem Spółdzielni Socjalnej.

AN: ReAkcja promuje kilka marek? Czym konkretnie się zajmujecie i dlaczego właśnie tym?

ReAkcja: Spółdzielnie Socjalną "ReAkcja" tworzą w tej chwili dwie marki. Profitto Group - to agencja eventowo-reklamowa, zajmujemy się organizacją eventów oraz tworzeniem reklam dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Pomysłodawcą agencji jest Marcin Nowakowicz, który posiada dwuletni staż i zajął się w Spółdzielni tym co uwielbia robić na co dzień. Slavic Rasta to marka odzieżowa która łączy oryginalny design z nawiązywaniem do wartości słowiańskich i kultury rasta. Marka ta już zaistniała na naszym rynku kilka lat temu gdy Damian Krępa wypuścił na rynek niewielki nakład koszulek i bluz pod tą nazwą. Teraz dzięki nabranemu doświadczeniu oraz możliwościom naszej Spółdzielni jesteśmy w stanie wprowadzić na rynek świeży towar o nazwie Slavic Rasta. W tej chwili działalności Spółdzielni Socjalnej poszerzona została o wypożyczalnie leżaków przy jeziorze Pogoria III. Leżaki są również wykorzystywane w eventach Profitto Group. W przyszłości powstanie tutaj reggae bar, do tego czasu na pewno zaskoczymy naszych klientów jeszcze nie jednym pomysłem.

AN: Gdzie będziecie szukać klientów? Czy macie obraną konkretną grupę odbiorców?

ReAkcja: Nasze usługi kierowane są dla wszystkich grup klientów bez znaczenia na grubość portfela. Chcemy, aby każdy klient mógł coś znaleźć dla siebie w naszej ofercie. Dzięki naszym staraniom chcemy oferować klientom jak najniższe ceny w wysokiej jakości usług oraz produktów.

AN: Jakie plany na przyszłość?

ReAkcja: Ciężka praca, rozwój firmy, poszerzanie oferty oraz płatny urlop dla wszystkich pracowników Spółdzielni :)