PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24 252627282930

Udostępnij:

Zostań wolontariuszem FGŻ

Poniedziałek, 24 czerwca, 2013, #Wolontariat

Okres wakacyjny to idealny czas by zdobywać nowe doświadczenia i wzbogacić swoje CV o atrakcyjną dla pracodawcy pozycję jaką jest praca non-profit. Fundacja Godne Życie zaprasza wolontariuszy do pracy z dziećmi w zamian oferując szereg korzyści.

W dzisiejszym zabieganym  świecie, trudno jest znaleźć czas na wolontariat. Wszyscy nieposiadający konkretnych planów na wakacje, mogą spędzić je na aktywnym i pełnym pasji zdobywaniu nowych umiejętności. Swoje doświadczenie zawodowe można wzbogacić poprzez współpracę z jedną z najprężniej działających w Dąbrowie Górniczej organizacji, z Fundacją Godne Życie.

Kogo szukamy?

Propozycja skierowana jest do pełnych zaangażowania i energii osób powyżej 18 roku życia. Fundacja poszukuje wolontariuszy do następujących zadań:

  • opieki nad dziećmi w trakcie wycieczek do ciekawych miejsc
  • pomocy w organizowaniu miejskich imprez wakacyjnych
  • pomocy w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży
  • prowadzenia własnych, zajęć i realizacja swoich kreatywnych pomysłów mieszczących się w ramach działalności organizacji.

Dąbrowska organizacja pożytku publicznego oferuje także możliwość  bezpłatnego uczestnictwa w kursach i szkoleniach dla pracowników. Współpraca z Fundacją Godne Życie przebiega w oparciu o umowę wolontariacką. Organizacja wydaje również swoim wolontariuszom stosowne zaświadczenia.

Wakacyjny wolontariat szansą na poprawę swojej pozycji na rynku pracy

Wolontariat łączy z ludźmi, pomaga podnosić swoje poczucie własnej wartości, otwiera przed człowiekiem nowe szanse, poszerza horyzonty oraz daje poczucie radości i spełnienia. Dodatkowo pracodawcy wysoko sobie cenią  u kandydatów każdą dodatkową, wzbogacającą aktywność  Wolontariusze są spostrzegani przez pracodawców jako osoby bezinteresowne, kreatywne, gotowe do podejmowania nowych wyzwań, obowiązkowe, a jednocześnie wychodzące z inicjatywą. Działalność wolontariacka jest wyróżnikiem na tle zgłoszeń innych kanadydatów.

Czym zajmuje się Fundacja Godne Życie?

Fundacja Godne Życie to organizacja pożytku publicznego od ponad 10 lat zajmującą się pomocą i organizowaniem aktywnego spędzania czasu wolnego dzieciom z najuboższych środowisk w Dąbrowie Górniczej. Ubóstwo, alkoholizm, przemoc to tylko niektóre z patologii jakich doświadczają na co dzień  podopieczni Fundacji w swoich rodzinach i na podwórkach. Celem Fundacji Godne Życie jest stworzenie tym dzieciom domu pełnego miłości. W pracowniach codziennie odbywają się warsztaty tematyczne podczas których podopieczni odkrywają swoje talenty, kształtują swoje umiejętności a przede wszystkim budują poczucie własnej wartości. Fundacja Godne Życie oferuje także dzieciom i młodzieży ciepły obiad, który dla wielu z nich jest jedynym posiłkiem w ciągu dnia.

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailowa pod adresem fundacja.godnezycie@wp.pl lub telefonicznie pod numerem 511-982-448. 

Zobacz więcej: Fundacja Godne Życie